حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>بـرنامه های نمایشی آموزشی مدیریت مصرف برق در مدارس تمامی شهرستان های استان تهران اجرا شد
عنوان خبر :بـرنامه های نمایشی آموزشی مدیریت مصرف برق در مدارس تمامی شهرستان های استان تهران اجرا شد
خلاصه خبر :ه منظور فرهنگ سازی مدیریت مصرف برق در بین دانش آموزان و ...
متن خبر :

برنامه های نمایشی آموزشی  مدیریت مصرف برق در مدارس تمامی شهرستان های استان تهران اجرا شده است

به منظور فرهنگ سازی مدیریت مصرف برق در بین دانش آموزان و آشنایی آنان با اصلاح الگوی مصرف برق، یک برنامه آموزشی نمایشی در مدارس تمامی شهرستان های استان تهران اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان تهران این برنامه آموزشی با همکاری این دفتر و دفتر مدیریت مصرف برق و هماهنگی ادارات کل آموزش و پرورش شهرستان ها برنامه ریزی و اجرا شد  و طی آن دانش آموزان  40 مدرسه در 20 شهرستان در مدت حدود 2 ماه مفاهیم و راهکارهای مدیریت مصرف را فرا گرفتند.

براساس این گزارش تعداد دانش آموزان مشمول طرح یاد شده بیش از 15 هزار نفر بوده و  با توجه به لزوم توجه به فرهنگ سازی مدیریت مصرف از دوران کودکی در این طرح بیشتر مدارس ابتدایی دوره اول و دور دوم مورد نظر قرار گرفته است  و به همین منظور محتوای برنامه اجرا شده متناسب با شرایط سنی و ذائقه و سلیقه این دوره در قالب یک برنامه مفرح و شاد طراحی و به نمایش در آمده است.

قابل ذکر است  پس از اجرای هر برنامه از مدیران و مسئولین مدارس در خصوص محتوا و شیوه اجرا و میزان تأثیر گذاری آن نظر خواهی شده و بررسی نظرات مدیران و مسئولین مدارس و شور و هیجان و اشتیاق بالای دانش آموزان  در طول اجرای نمایش بیانگر استقبال بالا و تأثیرگذاری مناسب از آن  در بین دانش آموزان و معلمان مدرسه می باشد.

مدیرت مصرف انرژی یک مهارت زندگی مهم و مفید برای نسل آینده به شمار می رود و با توجه به نقش موثر آموزش و پرورش و مدارس در فرهنگ سازی امور شهروندی، در سال های اخیر تمامی ارگان ها و نهادهای خدمات رسان برای فرهنگ سازی از ظرفیت مناسب آموزش از آموزش و پرورش و مدارس بهره گرفته اند و در این راستا وزارت نیرو نیز با عقد تفاهمنامه با وزارت آموزش و پرورش توجه ویژه ای به موضوع آموزش در مدارس داشته است.

تأکید بر لزوم جلب مشارکت همه اقشار و آحاد جامعه برای گذر موفقیت آمیز از فصل پیک تابسان سال 98، هدف از اجرای این تور آموزشی بوده باشد و امید می رود  اجرای این برنامه های فرهنگی بتواند زمینه همکاری بیشتر خانواده ها و مدارس در موضوع اصلاح الگوی مصرف را فراهم کند.

قابل ذکر است در این برنامه آموزشی مفاهیم ساعات اوج مصرف، لوازم پرمصرف، نحوه استفاده مناسب از وسایل برقی، برچسب انرژی، راهکارهای کاهش مصرف برق در بخش روشنایی و سرمایشی و شماره تلفن تماس 121 در قالب نمایش ظنز عروسکی و ترانه دانش آموزان آموزش داده شد. .

تاریخ ثبت : 1397/11/02 17:02