حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>نشست مطبوعاتی مدیران برق شهرستان شهریار و شهر اندیشه برگزار شد
عنوان خبر :نشست مطبوعاتی مدیران برق شهرستان شهریار و شهر اندیشه برگزار شد
خلاصه خبر :مدیران برق شهرستان شهریار و شهراندیشه با حضور در ششمین نشست مطبوعاتی فرمانداری شهرستان شهریار تحت عنوان تدبیردولت-امید ملت که در محل ساختمان امور برق اندیشه برگزار شد، به پرسش های خبرنگاران خبرگزاری ها و نشریات محلی شهرستان شهریار پاسخ گفتند.
متن خبر :

مدیران برق شهرستان شهریار و شهراندیشه با حضور در ششمین نشست مطبوعاتی فرمانداری شهرستان شهریار تحت عنوان تدبیردولت-امید ملت که در محل ساختمان امور برق اندیشه برگزار شد، به پرسش های خبرنگاران خبرگزاری ها و نشریات محلی شهرستان شهریار پاسخ گفتند.

در این نشست خبری که بیش از سه ساعت به طول انجامید، محمد آریانفر مدیر برق شهرستان شهریار و حمیدرضا نادری مدیر امور برق اندیشه پیرامون وضعیت روشنایی معابر، علل ضعف و افت ولتاژ، اقدامات انجام شده در زمینه جمع آوری برق های غیرمجاز، وضعیت تلفات انرژی، احداث نیروگاه های تجدیدپذیر، حریم خطوط فشار ضعیف و فشار متوسط، تقسیط انشعاب، شرایط واگذاری انشعاب غیردائم و فعالیت های انجام شده در جهت افزایش رضایمندی مشترکین به ارائه توضیحاتی پرداختند.

در این نشست حمیدرضا نادری مدیر امور برق اندیشه با ارائه گزارشی از عملکرد پنج ساله امور برق اندیشه از ابتدای آغاز به کار رسمی در سال 92 تاکنون، گفت: خوشبختانه با حمایت های انجام شده از سوی مدیران ارشد حوزه ستادی شرکت و مساعدت شهرداری، شورا و شرکت عمران اندیشه توانستیم در طی این مدت ساختمانی مناسب جهت رفاه حال مشترکین این شهر احداث نماییم و با راه اندازی میز خدمت و ارائه تعریفی مشخص از روندهای جاری، حداکثر خدمات را به مشترکین و متقاضیان ارائه کنیم که به استناد نظرسنجی انجام شده از سوی دفتر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان تهران، امور برق اندیشه در سال 96 بالاترین میزان رضایمندی مشترکین در میان مناطق 22 گانه شرکت را به خود اختصاص داده است.

نادری با اشاره به سیر نزولی تلفات انرژی برق در شهر اندیشه، افزود: در ابتدای سال 93، تلفات برق اندیشه در حدود 20 درصد بود که با اقدامات انجام شده هم اکنون تلفات ما در حدود 8/5 درصد است. این در حالی است که طی دو سال اخیر، میزان تلفات انرژی برق شهر اندیشه، پایین از رقم هدفگذاری شده توسط شرکت توزیع نیروی برق استان تهران قرارداشته است و این موفقیت حاصل تلاش کارکنان متعهد این امور و همکاری مشترکین و مسئولان این شهر است.

در ادامه محمد آریانفر مدیر توزیع برق شهرستان شهریار در پاسخ به وضعیت برق های غیرمجاز در سطح این شهرستان گفت: بیشترین موارد استفاده غیرمجاز از برق مربوط به ناحیه نصیرآباد باغستان است که با توجه به وضعیت فرهنگی و شرایط اقتصادی ساکنین آن ناحیه، ضمن اخذ مجوز از مدیر عامل شرکت، 1000 مجوز انشعاب برق به صورت اقساطی به متقاضیان واگذار شد.

وی با اشاره به تلاش های انجام شده در زمینه اصلاح روشنایی معابر شهرستان شهریار گفت: از مجموع 5000 رکورد ثبت شده در خصوص خاموشی های معابر، تاکنون 4000 مورد اصلاح شده است.

مدیر برق شهرستان شهریار با تاکید بر اینکه تامین روشنایی پارک ها، پایانه ها، زیرگذرها و محوطه های اختصاصی بر عهده شرکت توزیع برق نیست، افزود: به واسطه تعامل خوبی که با شهرداری های شهرستان شهریار داریم در این حوزه مشکل حادی وجود ندارد؛  بدین گونه که اقلام مورد نیاز توسط آنها تهیه می شود و سرویس و نگهداری به توزیع برق شهرستان محول شده است.

آریانفر با استقبال از احداث نیروگاه های تجدیدپذیر و به صورت مشخص نیروگاه های خورشیدی در شهریار تصریح کرد: مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) می توانند با اخذ تسهیلات نسبت به احداث نیروگاه های خورشیدی بر بام منازلشان اقدام کنند و انرژی حاصل از آن را به شرکت توانیر بفروشند و علاوه بر نفع مادی در راستای پدافند غیرعامل نیز مشارکت نمایند.

در خاتمه این نشست اسماعیل صادق زاده مدیر روابط عمومی فرمانداری شهریار ضمن قدردانی از مدیران برق شهرستان شهریار و شهراندیشه به سبب سعه صدر و پاسخگویی مناسب به خبرنگاران، خواستار استمرار نشست هایی از این دست در راستای شفاف سازی قوانین و تشریح دستاوردها و فعالیت های انجام گرفته به مردم شهرستان شد.

تاریخ ثبت : 1397/09/20 16:04