حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>> برگزاری همایش مدیریت مصرف برق ویژه ائمه جمعه شهرستانهای استان تهران
عنوان خبر : برگزاری همایش مدیریت مصرف برق ویژه ائمه جمعه شهرستانهای استان تهران
خلاصه خبر :به همت پایگاه بسیج شرکت توزیع نیروی برق استان تهران، همایش مدیریت مصرف برق ویژه ائمه جمعه شهرستانهای استان تهران در محل نیروگاه شهدای پاکدشت برگزار شد.
متن خبر :

برگزاری همایش مدیریت مصرف برق ویژه ائمه جمعه شهرستانهای استان تهران

به همت پایگاه بسیج شرکت توزیع نیروی برق استان تهران، همایش مدیریت مصرف برق ویژه ائمه جمعه شهرستانهای استان تهران در محل نیروگاه شهدای پاکدشت برگزار شد.

در ابتدای این همایش حجت الاسلام سید صالح یاسینی رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران، ضمن تبریک دهه کرامت، هدف از برگزاری این همایش را آگاهی هر چه بیشتر از مشکلات و مسائل موجود در صنعت آب و برق استان تهران ذکر کرد و با اشاره به دیدار اخیر حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسرکشور با وزیر نیرو گفت: در این دیدار هماهنگی های لازم میان مجموعه وزارت نیرو با امامان جمعه مبنی بر اطلاع رسانی در صرفه جویی مصرف آب و برق  از تریبون های نماز جمعه به عمل آمد و اخبار آن نیز از طریق پایگاه اطلاع رسانی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه انتشار یافت و امیدواریم با مدیریت شایسته مسئولان صنعت آب و برق استان و مشارکت مؤمنینی که تحت نفوذ معنوی مواعظ ائمه جمعه گوش به فرمان هستند، بتوانیم مشکلات ناشی از کاهش بارندگی و افزایش دمای هوا در تابستان را پشت سر بگذاریم.

مهندس تیموری مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در این همایش طی سخنانی با اشاره به تاکیدات مکرر آموزه های دینی در قرآن و احادیث در خصوص پرهیز از اسراف و اعتدال و میانه روی در امور گفت: مصرف برق کشور طی سالهای اخیر مسیر صعودی داشته است و اگر با همین روند پیش رویم نیاز است که در هر بازه ده ساله شبکه های موجود دو برابر شود؛ همچنین در سالهای آینده بی تردید میزان مصرف ما از میزان تولید نیروگاه هایمان پیش می افتد و این امر موجب تداوم خاموشی ها در سطح کشور خواهد شد.

مهندس تیموری ضمن تشریح چرخه تولید، انتقال و توزیع برای حاضران افزود: با اشاره به کاهش نزولات آسمانی و پایین آمدن آب در پشت سدها، استفاده از آب برای تولید برق منطقی به نظر نمی رسد و ما در سال اجری با کاهش حدود 5000 مگاواتی آب از نیروگاه های برقابی مواجه هستیم؛ این در حالی است که به سبب تغییر الگوی مصرف در سال های اخیر و استفاده بی رویه از کولرهای گازی بدون توجه به شرایط اقلیمی، عبور از بحران اوج مصرف در فصل تابستان برای همکاران ما در صنعت برق دشوارتر شده است.

تیموری با اشاره به مصوبه دولت مبنی بر صرفه جویی 10 درصدی برق و 20 درصدی آب در دستگاه های اجرایی تصریح کرد: خوشبختانه شاهد تلاش و عزم جدی مدیران دستگاه های اجرایی کشور در بحث مدیریت مصرف آب و برق هستیم و انتظار داریم که مردم هم با صرفه جویی 10 درصدی در مصرف برق ما در عبور موفق از بحران اوج مصرف تابستان یاری کنند.

مهندس تیموری در خاتمه با تاکید بر نقش ائمه جمعه به عنوان مشعل داران هدایت در سطح جامعه خواستار مساعدت ایشان در راستای توسعه و تثبت فرهنگ مدیریت مصرف بیش از گذشته شد.

در ادامه این همایش مهندس میرزایی مدیر عامل نیروگاه شهدای پاکدشت، مهندس بختیاری مدیر عامل آبفای استان تهران و دکتر تمهیدی فرماندار پاکدشت هر یک  به اختصار بیاناتی ایراد کردند.

پایان بخش این همایش بازدید مدعوین همایش از قسمت های مختلف نیروگاه شهدای پاکدشت بود..

یادآوری می شود که نیروگاه  دماوند(شهدای پاکدشت) با ظرفیت اسمی 2868 مگاوات به عنوان بزرگترین نیروگاه کشور و خاورمیانه محسوب می شود و در مجموع دارای 12 واحد گازی و 6 واحد بخار است و 6درصد برق کشور و 30 درصد برق استان تهران را تأمین می نماید.

تاریخ ثبت : 1397/05/02 14:45