حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>به راهکارهای پیشنهادی در خصوص مدیریت مصرف برق توجه کنیم
عنوان خبر :به راهکارهای پیشنهادی در خصوص مدیریت مصرف برق توجه کنیم
خلاصه خبر :مدیر منطقه برق پردیس در نماز جمعه این شهرستان: به راهکارهای پیشنهادی در خصوص مدیریت مصرف برق توجه کنیم
متن خبر :

 مدیر منطقه برق پردیس در نماز جمعه این شهرستان:

به راهکارهای پیشنهادی در خصوص مدیریت مصرف برق توجه کنیم

مدیر منطقه برق پردیس سخنران پیش از خطبه های نماز جمعۀ 22 تیرماه این شهرستان در محل مسجد الغدیر فاز 4 بود.

در این مراسم احمدوند مدیر منطقه برق پردیس با اشاره به کاهش بارندگی ها در سال گذشته و افت میزان حجم آب در پشت سدها گفت: با توجه به محدودیت تولید نیروی برق از نیروگاه های برقابی، افزایش دمای هوا و به تبع آن بالا رفتن میزان مصرف انرژی برق، نیازمند مشارکت همگانی در صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف هستیم.

مدیر منطقه برق پردیس افزود: بررسی میزان اوج مصرف برق در طی یکسال نشان می دهد که در دو ماهه تیر و مرداد بیشترین میزان مصرف انرژی را شاهد هستیم و این امر ناشی از مصرف برق در وسایل سرمایشی است.

احمدوند در تشریح اصطلاح 200 ساعت بحرانی گفت: از مجموع 1488 ساعت دو ماهه تیر و مرداد، در حدود 200 ساعت مصرف برق بالاتر از بقیه ساعت های این ماه است؛ مصرف برق در این 200 ساعت در چند سال اخیر، به بالای 50 هزار مگاوات رسیده و به این 200 ساعت، در اصطلاح 200 ساعت بحرانی می گویند.

مدیر منطقه برق پردیس سرمایه گذاری چند هزار میلیاردی، برای ساخت نیروگاه های جدید را در جهت کمک به توان تولیدی برق کشور در 200 ساعت بحرانی، غیرمنطقی خواند و بهترین راه عبور از 200 ساعت مذکور را مدیریت مصرف توسط مشترکین عنوان کرد.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه پردیس در ادامه به تشریح راهکارهایی در جهت مدیریت مصرف انرژی برق در کلیه ساعات شبانه روز به ویژه در ساعات اوج مصرف پرداخت و در خاتمه از عموم نمازگزاران و مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان پردیس درخواست کرد تا با توجه به شرایط بحرانی و نامساعد تولید برق در سال جاری با اعمال مدیریت مصرف برق ، شرکت توزیع نیروی برق استان تهران را در عبور موفق از بحران ناشی از اوج مصرف در فصل تابستان یاری نمایند.

تاریخ ثبت : 1397/04/27 13:16