حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>نیازمند مشارکت مردم در مدیریت مصرف انرژی برق در تابستان هستیم
عنوان خبر :نیازمند مشارکت مردم در مدیریت مصرف انرژی برق در تابستان هستیم
خلاصه خبر :معاون مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در جنوب این استان ضمن قیاس میزان و شدت مصرف انرژی در ایران با آمارهای جهانی افزود: طی دهه های گذشته ما مردمان بدمصرفی بوده ایم و در زمینه حامل های انرژی میراث دار خوبی برای آیندگان نبوده ایم، بنابراین شایسته است با تأسی به آموزه های دینی و مکتب ارزشمندمان با پرهیز از اسراف، در خصوص مدیریت مصرف انرژی با وسواس بشتری برخورد نماییم.
متن خبر :

مهندس رحیمی در نماز جمعه شهرری:

نیازمند مشارکت مردم در مدیریت مصرف انرژی برق در تابستان هستیم

مهندس داود رحیمی معاون مدیر عامل در جنوب استان تهران و سرپرست منطقه برق ری در دومین جمعه ماه رمضان، سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان ری در حرم حضرت عبدالعظیم (ع) بود.

وی ضمن دعوت از مردم و مسئولان شهرستان ری جهت مدیریت مصرف انرژی برق در زمان های اوج مصرف گفت: متاسفانه به دلیل کاهش نزولات آسمانی در سال گذشته و تحلیل منابع زیرزمینی آب، وضعیت سدهای برق ـ آبی کشور مساعد نیست و در تولید و تامین برق در تابستان سال جاری با مشکل مواجه هستیم و در ایام اوج مصرف شبکه برق کشور پاسخگوی نیازهای مشترکین نخواهد بود.

مهندس رحیمی با اشاره به زمان های اوج مصرف برق در فصل تابستان ادامه داد: در سال های اخیر به دلیل استفاده بی رویه مردم از کولرهای گازی که عمدتاً نیز با شرایط اقلیمی استفاده کنندگان سازگاری ندارد، ساعت اوج مصرف به ساعات میانی روز انتقال پیدا کرده است.

معاون مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در جنوب این استان ضمن قیاس میزان و شدت مصرف انرژی در ایران با آمارهای جهانی افزود: طی دهه های گذشته ما مردمان بدمصرفی بوده ایم و در زمینه حامل های انرژی میراث دار خوبی برای آیندگان نبوده ایم، بنابراین شایسته است با تأسی به آموزه های دینی و مکتب ارزشمندمان با پرهیز از اسراف، در خصوص مدیریت مصرف انرژی با وسواس بشتری برخورد نماییم.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان ری ضمن ارائه راهکارهایی در راستای مدیریت مصرف انرژی برق در ساعات اوج مصرف تصریح کرد: از مجموعه 299238 مشترک شهرستان ری، 287358 مورد آن مشترکین خانگی، تجاری و عمومی هستند؛ اگر هر یک از این مشترکین فقط یک لامپ 20 وات را در زمان اوج مصرف خاموش نمایند در حدود 7/5 مگاوات صرفه جویی در مصرف برق اتفاق خواهد افتاد. از آنجایی که برای تولید هر مگاوات برق در حدود یک میلیون دلار هزینه می شود،  این مقدار صرفه جویی، 7/5 میلیون دلار نفع اقتصادی برای کشورمان در بر خواهد داشت.

سرپرست منطقه برق ری در خاتمه ضمن تاکید بر لزوم رعایت اصول ایمنی و حریم شبکه های برق از سوی شهروندان اظهارداشت: بار دیگر از عموم همشهریان و مسئولان شهرستان دعوت می نمایم تا با توجه به شرایط بحرانی و نامساعد تولید برق در سالجاری، با اعمال مدیریت مصرف انرژی برق، شرکت توزیع نیروی برق استان تهران را در عبور موفق از بحران ناشی از اوج مصرف در فصل تابستان یاری نمایند.

تاریخ ثبت : 1397/03/06 14:26