حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در همایش روز کارگر:استفاده از تمامی ظرفیت های فنی و غیرفنی در جهت گذر از پیک تابستان
عنوان خبر :مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در همایش روز کارگر:استفاده از تمامی ظرفیت های فنی و غیرفنی در جهت گذر از پیک تابستان
خلاصه خبر :با توجه به کاهش نزولات آسمانی و کمبود شدید آب در پشت سدها برای تولید برق و نیروگاه های برق آبی، بهره گیری از تمامی ظرفیت های فنی و غیرفنی برای گذر از پیک تابستان، مسئولیتی بر دوش تمامی همکاران است و باید پی گیری جدی انجام شود تا اهداف کلان وزارت نیرو و شرکت تحقق شود.
متن خبر :

مهندس حاجی رضا تیموری مدیر عامل شرکت در مراسمی که به مناسبت روز کارگر و عید بزرگ نیمه شعبان با حضور همکاران فنی و اجرایی برگزار شده بود ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد منجی عالم بشریت و همچنین روز کارگر گفت: توجه ویژه به رویکرد مدیریت تقاضا و کاهش مصرف به خصوص در زمان های پیک بار امری ضروری است، کمبود آب پشت سدها باعث می شود نیروگاه های برق آبی تولیدی در حدود 5 هزار مگاوات داشته باشند که 4 هزار و 300مگاوات کسری تولید را به دنبال خواهد داشت، این در حالی است که مصرف کشور هر ساله در حدود 5 درصد افزایش می یابد که این رقم نیز در حدود 2 هزار و 700 مگاوات برآورد می شود، با توجه به اینکه نیروگاه های جدیدی وارد مدار شده نیز در حدود یک هزار و 600 مگاوات تولید برق دارند، می توان گفت در حدود 5 هزار و 400 مگاوات کمبود تولید وجود خواهد داشت، از این رو ضروری است تمامی راهکارها در خصوص بهره گیری از ظرفیت های فنی و غیرفنی اجرایی شود.

مهندس تیموری افزود: از عمده این راهکارها می توان به: استفاده از مولدهای اضطراری موجود مشترکان، حمایت از سرمایه گذاران برای احداث نیروگاه های مقیاس کوچک، عقد تفاهم نامه با کشاورزان برای قطع برق چاه های آب کشاورزی در پیک بار، انتقال تعطیلات و تعمیرات مشترکین صنعتی به فصل تابستان و جمع آوری برق های غیرمجاز، اقدامات فرهنگی برای مشارکت و همراهی مشترکین با صنعت برق، برنامه ریزی برای کاهش تلفات با بکارگیری فن آوری های نوین و تک رقمی کردن آن در سرلوحه کارهاست.

وی گفت: همچنین هماهنگی با شرکت برق منطقه ای تهران برای سرمایه گذاری در شبکه انتقال و فوق توزیع به عمل خواهد آمد، برق منطقه ای در سال 96 احداث 4 ایستگاه پست فوق توزیع به قدرت 170 مگاولت آمپر احداث کرده و شرکت توزیع نسبت به ، احداث 30 فیدر 20 کیلوولت و اصلاح و بهینه سازی 19 فیدر 20 کیلوولت در راستای تعدیل بار خطوط و بالا بردن قدرت مانور روی شبکه ها اقدام نموده است.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان تهران ادامه داد: توجه به موضوعات مرتبط با حقوق شهروندی نظیر تسهیل در واگذاری انشعاب، نصب انشعابات در کوتاه ترین زمان، کم کردن نرخ خاموشی ها و نرخ انرژی توزیع نشده، استقرار میز خدمت در تمام شهرستان ها و پی گیری جدی وصول مطالبات معوقه از مشترکان از موارد دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در ادامه، ضمن قدردانی از همکاران پرتلاش شرکت گفت: کار و تلاش رمز بقای جامعه و عمل شایسته توشه خوبی برای انسان است و موفقیت هایی که شرکت به دست می آورد ماحصل زحمات، تلاش و مجاهدت های ارزنده همکاران بوده و با توجه به اینکه نیروی انسانی سرمایه اصلی شرکت است، وظیفه ماست که از این سرمایه حفظ و صیانت کنیم.

تیموری افزود: توجه یا عدم توجه به مسایل ایمنی می تواند اصل بقاء و کسب و کار را در هر سازمانی تقویت یا تضعیف کند و باید مراقبت های لازم در این زمینه انجام شود تا حادثه ای رخ ندهد و باید به هر میزانی که لازم است اقدامات پیشگیرانه در سازمان تقویت شود تا وقوع حوادث کاهش یابد.

استقرار سیستم های مدیریتی OHSASو HSE، میزان وقوع حوادث را کاهش می دهد و تصمیمات مدیریتی را سیستمی کرده و اطمینان پذیری را افزایش می دهد.

مدیر عامل شرکت خطاب به همکاران گفت: با یافتن عوامل ریشه ای و ارتباط آنها با عوامل ظاهری می توانیم از وقوع حوادث مشابه و یا گسترش آن جلوگیری کرد. بنابراین با ارتقا و تعالی ایمنی می بایست استانداردها را رعایت کرده و آنچه باز هم مورد تاکید بوده  آموزش و توجه به توسعه فرهنگ ایمنی در انجام فعالیت هاست و استفاده صحیح از لوازم ایمنی فردی و گروهی است.

گفتنی است در پایان این مراسم از ایمن کاران نمونه، بازنشستگان، جوانان نمونه و جانبازان شرکت با اهدای لوح تقدیر و هدایایی قدردانی شد.

تاریخ ثبت : 1397/02/15 15:42