حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>مشاور وزیر و فرمانده مرکز بسیج وزارت نیرو:ارایه خدمات مستند در صنعت آب و برق پاسداشت خون شهداست
عنوان خبر :مشاور وزیر و فرمانده مرکز بسیج وزارت نیرو:ارایه خدمات مستند در صنعت آب و برق پاسداشت خون شهداست
خلاصه خبر :در بخش های خدمت رسانی که نیاز به همکاری هست مانند مدیریت بحران، پدافند غیرعامل و مسایلی چون ریزگردها در خوزستان، باید از تمامی امکانات سپاه و بسیج در مقوله های اجرایی و فنی بهره گرفت.
متن خبر :

داود طارمی مشاور وزیر نیرو و فرمانده مرکز بسیج وزارت نیرو در در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت هفته بسیج، به همت پایگاه مرکزی بسیج شرکت در سالن شیخ صدوق حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع)، برگزار شده بود،گفت: بسیج در وزارت نیرو باید در خدمت نظام و مردم باشد، خدمت ما مستقیماً متوجه مردم است، اعتقاد ما این است که تمامی همکارانی که در خدمت مردم هستند، بسیجی اند، بنابراین همه همکاران وزارت نیرو و شرکت های تابع و وابسته همه بسیجی هستند.

وی افزود: در تمام برنامه هایی که در مجموعه وزارت نیرو تدوین و اجرا می شود، توصیه بر این است که فضا برای همه همکاران باشد و در راستای ماموریت های جدیدی که با هماهنگی سپاه انجام شده، از همه ظرفیت های بسیج باید در راستای کارآمد شدن صنعت آب و برق استفاده کنیم.

طارمی ادامه داد: پیشرفت هایی که در مجموعه وزارت نیرو حاصل شده، نتیجه روحی و نگاه بسیجی و جهادی مدیران و کارکنان صنعت آب و برق است که این روحیه را می توان به خوبی در همکاران شرکت توزیع برق استان تهران ،مشاهده کرد. این همکاران در برخی از مناطق محروم استان تهران با جان و دل در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

در دوره پیک سال جاری همکاران بسیجی با بهره گیری از تمام توان خود در حوزه مدیریت مصرف بهینه برق تلاش های گسترده ای انجام دادند.

مهندس حاجی رضا تیموری مدیر عامل شرکت نیز در این مراسم گفت:هفته بسیج فرصت مناسبی است که رشادت ها ، ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان اسلام و بسیجیان پرتلاش را به یاد آوریم که آرامش و امنیت امروز ما مرهون ایثار و از خودگذشتگی رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و از جان گذشتگی مدافعان حرم است.

وی افزود: همت والای این عزیزان بود که باعث شد، کشوری که تازه انقلاب کرده بود بتواند 8 سال با کمترین امکانات در مقابل ابرقدرت های جهان بایستد، جوانان و رزمندگان ما با قدرت ایمان و اعتقاد و با جان و دل و با دست خالی دفاع کردند و پیروز هم شدند و همه اینها نتیجه دوراندیشی حضرت امام خمینی (ره) بود که درآذرماه سال1358، فرمان تشکیل بسیج مستضعفین را صادر کرد تا جوانان مخلص ما با نیروی ایمان به یاری نظام بشتابند.

فعالیت اصلی شرکت های توزیع برق، تامین برق مطمئن و پایدار مشترکین بوده که یک کار تخصصی و فنی است ولی همکاران پرتلاش ما با روحیه بسیجی در کنار فعالیت های فنی و تخصصی خود، کارهای فرهنگی ارزنده ای نیز انجام می دهند،خدمت خالصانه و بی منت شما خادمان صنعت برق جهاد در راه خداست..

تیموری ادامه داد: امروز دشمن با سلاح گرم به جنگ نیامده و این بار مسایل فرهنگی و اقتصادی را دستاویز قرار داده که وظیفه ماست که بصیرت خود را افزایش دهیم و مقام معظم رهبری با تاکید بر بحث "اقتصاد مقاومتی"، از متخصصان و دست اندرکاران کشور می خواهند که با تمام توان و تخصص خود، از امکانات داخلی بهره بگیرند و این بار هم چون گذشته، در مقابل حیله های دشمن پیروز شوند و همانطور که در آیه 10 سوره صف در قرآن وعده داده شده، باید در راه خدا و رسول خدا با جان و مال جنگید که این معامله ای سودمند برای همه ماست.

مدیر عامل شرکت افزود: یکی از چالش های فراروی صنعت برق، تامین برق مشترکین در پیک تابستان است، با توجه به اینکه ظرفیت تولید و راندمان نیروگاه ها مشخص است، بنابراین لازم است در بخش بهینه مصرف کردن و ترویج مدیریت مصرف فعالیت هایی صورت بگیرد که  بسیج نقش بسیار ارزنده ای در  زمینه پیک سایی و مدیریت مصرف داشته است.

خوشبختانه فرمانده و بسیجیان شرکت، با خلوص نیت و فروتنی در عرصه خدمت رسانی به مردم حضور فعال داشته اند و ما قدردان تلاش تمامی همکاران هستیم  وامید داریم همچنان پرتوان در خدمت مردم عزیزو نظام جمهوری اسلامی ایران باشیم.

مهندس رحیمی معاون مدیر عامل در جنوب استان تهران و فرمانده پایگاه مرکزی بسیج ضمن خیرمقدم و تبریک هفته بسیج به مدعوین ،گزارشی از عملکرد بسیجیان در سال 96 ارایه کرد و گفت: از مهم ترین فعالیت ها برگزاری سومین دوره مسابقات فوتسال جام شهدای مدافع حرم، برپایی ایستگاه صلواتی پنج تن آل عبا به مناسبت اربعین حسینی جهت پذیرایی از جاماندگان کربلای معلی که مسیر میدان امام حسین (ع) به سمت حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) را پیاده طی کردند و همچنین با عنایت به این که مهم ترین وظیفه بسیجیان و تاکید مقام معظم رهبری در راستای محرومیت زدایی در 9 طرح انفاق به دستگیری از نیازمندان پرداخته شده که آخرین آن کمک به مردم زلزله زده غرب کشور است که با همت بسیجیان اقدام به تهیه کمک های غیرنقدی به مبلغ 210 میلیون ریال است که لوازم ضروری تهیه و به منطقه مزبور ارسال شده است.

وی با اشاره به فعالیت های فنی و اجرایی انجام شده گفت: با توجه به تعداد مشترکین و فرسودگی شبکه ها و ... خدا روشکر پایداری شبکه و رضایت مندی مشترکین، درصد وصول بالا، کاهش تلفات انرژی برق نیز از نقاط قوت منطقه برق شهرستان می باشد.

در پایان رحیمی، وجود نیروهای بسیجی متعهد و مخلص را مهم ترین عامل در پیشرفت اهداف شرکت بیان کرد. در پایان از مدیران و همکاران بسیجی که همواره در عرصه های مختلف توانسته اند موفقیت های چشمگیری داشته باشند و خانواده های شهدای مدافع حرم تقدیر شد.

تاریخ ثبت : 1396/09/04 10:34