حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>معاون خدمات مشترکین شرکت :صنایع در بهره گیری از انرژی های نو پیشقدم بوده اند
عنوان خبر :معاون خدمات مشترکین شرکت :صنایع در بهره گیری از انرژی های نو پیشقدم بوده اند
خلاصه خبر :خوشخبتانه در بخش بهره گیری از انرژی های نو نیز صنایع پیشقدم بوده اند که بسیار اقدام ارزنده ای است.
متن خبر :

مهندس مسعود معماران معاون خدمات مشترکین شرکت در همایش صنعت و برق که در شهرک صنعتی شمس آباد برگزار شده بود گفت: مشترکین صنعتی برای صنعت برق به دلایل مختلف اهمیت ویژه ای دارند، از یک سو، صنعت برق یک صنعت مادر است و خود را از صنایع جدا نمی داند و زیرساخت تمامی صنایع برق است، بنابراین صنعت برق هم نیازمند حمایت هایی از بالادست است که این کار آغاز شده و روند آن سرعت پیدا می کند که نتایج آن شامل حال مشترکین صنعتی خواهد شد.

استان تهران به دلیل جاذبه هایی که برای مهاجرت دارد، از نظر صنعت نیز قطب اول کشور است و شرکت توزیع نیروی برق استان تهران بیشترین تعداد مشترکین صنعتی را در کل کشور دارد.

این تعداد مشترک، افزایش ارتباط دو سویه بین شرکت و صنایع را می طلبد و در این زمینه فعالیت های بسیار خوبی هم انجام شده است.

معماران ادامه داد: یکی از معضلات عمده در مناطق تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق استان تهران وجود لکه های مصرف غیرمجاز برق، چه صنعتی و غیرصنعتی است و برای رفع این معضل کارگروهی در استانداری تشکیل شده است.

وی ادامه داد: اهمیت مشترکین صنعتی از گذشته در بحث تعرفه ها و اعمال تخفیف ها مدنظر بوده است و تلاش می شود که با حمایت های لازم، صنایع رونق بگیرند.

مهندس ولایتی مدیر شهرک صنعتی شمس آباد نیز در سخنانی گفت: یکی از بهترین دستگاه های خدمات رسان در این شهرک، شرکت برق است.

وی افزود: صنایع کشورها در چند سال اخیر با رکود مواجه شدند که امیدواریم امسال و سال های آتی شاهد رونق روافزون صنایع باشیم.

مهندس افشین بهتویی مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت از دیگر سخنرانان این همایش بود، وی گفت: شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در گستره ای به وسعت 15 هزار کیلومتر به 2 میلیون و 128 هزار مشترک خدمت رسانی می کند که از این تعداد 30 هزار مشترک صنعتی هستند که بخش قابل توجهی از انرژی را مورد مصرف قرار می دهند (35 درصد) و با این حجم از مشترکین صنعتی پیک مصرف شرکت در روز اتفاق می افتد.

وی افزود: در برنامه های اعلام شده از سوی وزارت نیرو، سقفی برای پیک در نظر گرفته شده که در صورتی که از آن بگذریم، با احتمال خاموشی مواجه خواهیم شد، از این رو صنایع باید همکاری های لازم را در زمینه کاهش پیک داشته باشند.

بهتویی اهداف برنامه های پاسخ گویی بار و طرح های همکاری با صنایع را شامل: تشویق مشترکین به همکاری با صنعت برق جهت کنترل بار پیک شبکه سراسری برق، کنترل و کاهش پیک سراسری برق، ایجاد ذخیره تولید مناسب در هنگام پیک شبکه سراسری برق، جلوگیری از توسعه غیرفنی و غیراقتصادی شبکه سراسری برق، کنترل بار شبکه سراسری در 200 ساعت اول منحنی تداوم بار و جلوگیری از هر گونه خاموشی ناخواسته در شبکه سراسری برق و تداوم پایدار برق رسانی به مشترکین برشمرد.

وی، رشد تقاضای انرژی الکتریکی در سال های اخیر، کمبود ظرفیت تولید نیروگاهی کشور در ساعات اوج مصرف تابستان، سرمایه بر بودن توسعه تاسیسات تولید، انتقال و توزیع انرژی الکتریکی، زمان بر بودن احداث این تاسیسات، ملاحظات زیست محیطی را از ضروریات و الزامات اجرای این طرح عنوان کرد.

مدیر دفتر مدیریت مصرف با اعلام برنامه های تشویقی شرکت برای صنایع گفت: در سال 95 تعداد 289 مشترک صنعتی به صورت تمام وقت در طرح تعطیلات و تعمیرات تابستانی ،همکاری داشته اند که 45 مگاوات کاهش دیماند مصرفی داشته اند و در حدود 15 میلیارد ریال پاداش دریافت کرده اند.

وی تاکید کرد: با توجه به ضروریات تامین برق مشترکین و پایداری در شبکه سراسری برق در ایام گرم سال (200 ساعت بحرانی) یکی از طرح های بسیار موثر دارای قابلیت اجرایی و عملیاتی جهت استفاده از پتانسیل موجود در صنایع بالای 250 کیلووات، طرح ذخیره عملیاتی است.

همچنین طرح استفاده از توان (خرید برق) مولدهای اضطراری مشترکین در پیک تابستان از دیگر طرح های تشویقی است.

تاریخ ثبت : 1396/03/07 12:03