حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>مدیر دفتر مدیریت مصرف در جمع ائمه جماعات مناطق تحت پوشش شرکت توزیع برق استان تهران:شاخص شدت مصرف انرزی در ایران دو برابر استاندارد جهانی است
عنوان خبر :مدیر دفتر مدیریت مصرف در جمع ائمه جماعات مناطق تحت پوشش شرکت توزیع برق استان تهران:شاخص شدت مصرف انرزی در ایران دو برابر استاندارد جهانی است
خلاصه خبر :با هدف آگاه سازی ائمه جماعات مناطق تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در خصوص چگونگی مدیریت مصرف انرژی برق، نشستی با حضور حجت الاسلام میرشریف، مسئول امور فرهنگی، افشین بهتوئی مدیر دفتر مدیریت مصرف، علی اف دهری مدیر دفتر روابط عمومی و ائمه جماعات مناطق تحت پوشش شرکت در سالن جلسات حوزه ستادی برگزار شد.
متن خبر :

در ابتدای این نشست حجت الاسلام سید محسن حسن زاده طباطبائی مدرس تبلیغات مذهبی، در خصوص تبلیغات و راههای نفوذ فرهنگی  به ویژه در نونهالان و نوجوانان، بیاناتی ایراد نمود.

حجت الاسلام حسن زاده بهره گیری از شعر، نکته های قرآنی، فکاهی های مشروع، داستانهای جذاب، خاطرات بزرگان علم و دین، احادیث و اردوهای تفریحی را از مهمترین راه های نفوذ در کودکان و نوجوانان بر شمرد و بر بیان خودمانی و عاری از تکلف به عنوان شاه کلید تبلیغات در این حوزه تاکید کرد.

مهندس بهتوئی، مدیر دفتر مدیریت مصرف دیگر سخنران این جلسه بود. بهتوئی با اشاره به حدیثی از امام سجاد (ع) در خصوص مصرف صحیح و پرهیز از تبذیر گفت: شاخص شدت مصرف انرژی در ایران به دلیل تکنولوژی نامناسب، وجود الگوی مصرف نادرست، فرهنگ نامناسب مصرف و ارزان بودن قیمت انرژی، سه برابر کشورهای پیشرفته و دو برابر استاندارد جهانی است.

مهندس بهتوئی ضمن تشریح چرخه تولید، انتقال و توزیع نیروی برق کشور و میزان اتلاف انرژی در هر یک از این بخشها، بر لزوم مدیریت مصرف انرژی برق تأکید کرد و افزود: هر ساله به منظور آشنایی مشترکین در بخشهای مختلف خانگی، صنعتی، کشاورزی و عمومی با چگونگی مدیریت مصرف بهینه انرژی برق به ويژه در زمانهای اوج مصرف در فصل تابستان، اطلاع رسانی های لازم انجام می شود و به همین منظور مشوق هایی را نیز برای مشترکین بخش صنعتی و کشاورزی پیش بینی کرده ایم ولی متأسفانه کماکان تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله زیادی داریم.

مدیر دفتر مدیریت مصرف با اشاره به معافیت فضاهای اصلی مساجد، حسینیه ها، حوزه های علمیه، موسسات قرآنی و...از پرداخت هزینه برق مصرفی اظهار داشت: متأسفانه پس از اعمال قانون بخشودگی برق مساجد، مشاهده می شود که مصرف برق در اکثر مساجد رشد چشمگیری داشته است؛ بنابراین شایسته است در راستای صیانت از بیت المال و عدم سوء استفاده از تسهیلات پیش بینی شده، مصرف برق در مساجد به درستی مدیریت شود.

در ادامه این نشست مهندس دهری، مدیر دفتر روابط عمومی با اشاره به ویژگی هایی چون مهاجرپذیری، سکونت اقشار آسیب پذیر و همچنین ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرستان های استان تهران، مهم ترین معضل موجود در شرکت توزیع نیروی برق استان تهران را استفاده از انرژی برق به صورت غیرمجاز اعلام کرد و افزود: بر اساس ماده هشت قانون منع فروش و واگذاری اراضی فاقد کاربری مسکونی برای امر مسکن، هر گونه واگذاری انشعاب برق به ساختمانهای فاقد پروانه ساخت ممنوع است. در این میان با توجه به عدم اقدام مؤثر از سوی شهرداری ها و بخشداری ها مبنی بر ممانعت از ساخت و سازهای غیرمجاز، از شرکت های آب، برق و گاز به عنوان اهرم فشار استفاده می شود.

مدیر دفتر روابط عمومی تصریح کرد: متأسفانه تا کنون خسارات زیادی از ناحیه اجرای این قانون به شرکت توزیع نیروی برق استان تهران تحمیل گردیده و به سبب تخطی افراد قانون گریز علاوه بر شرکت توزیع نیروی برق استان تهران، صنعتگران و تولید کنندگانی نیز که دارای انشعاب قانونی برق هستند به واسطه آنکه قیمت تمام شده  خدمات و محصولاتشان بالاتر از رقبایی است که از برق دزدی استفاده می کنند نیز دچار زیان شده اند.

مهندس دهری در بخش پایانی سخنانش پیشنهاد نمود که روحانیون و ائمه جماعات حاضر در جلسه از  پست ها، خطوط و انشعاب های غیر مجاز برق در منطقه مرتضی گرد، به صورت میدانی  بازدید نمایند و با امر به معروف و نهی از منکر ضمن آگاهی بخشی به هموطنان در خصوص حرمت استفاده از برق دزدی، شرکت توزیع نیروی برق استان تهران را در برقراری نظم و عدالت یاری نمایند.

تاریخ ثبت : 1395/12/17 08:48