حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>مهندس بربند در همایش حفاظت فیزیکی صنعت آب و برق استان تهران :ایجاد فرهنگ نگاه پیشگیرانه در یکایک کارکنان یک ضرورت است
عنوان خبر :مهندس بربند در همایش حفاظت فیزیکی صنعت آب و برق استان تهران :ایجاد فرهنگ نگاه پیشگیرانه در یکایک کارکنان یک ضرورت است
خلاصه خبر :همایش حفاظت فیزیکی شورای هماهنگی حراست های صنعت آب و برق استان تهران به میزبانی دفتر حراست و امور محرمانه شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در تالار شیخ صدوق حرم حضرت عبدالعظیم برگزارشد.
متن خبر :

در این همایش که مدیرعامل، قائم مقام، معاونین ،  مدیران و جمعی از اعضای شورای فرهنگی شرکت توزیع نیروی برق استان تهران به همراه رییس حراست کل سازمان اطلاعات استان تهران و معاونین دفتر مرکز حراست وزارت نیرو  و همچنین مدیران حراستهای صنعت آب و برق استان تهران و مدیر کل دفتر مرکزی حراست شرکت توانیر و مدیر کل حراست شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و جمع کثیری از نیروهای حفاظت فیزیکی حضور داشتند، مهندس بربند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران طی سخنانی ضمن تشریح پیچیدگی تهدیدات احتمالی در دنیای کنونی و ضرورت ارتقاء ضریب حفاظت از تآسیسات صنعت برق اظهار داشت: در هر کشوری که دشمنان و عوامل خارجی قصد نفوذ دارند، صنعت برق را مورد هدف قرار می دهند و از طریق تضعیف این صنعت و برهم زدن نظم اجتماعی به اهداف خود دست می یابند.

وی افزود: در بحران اخیر در شهرستان اهواز به علت قطع برق، شاهد اختلال در سیستم آبرسانی، مخابرات و سایر نیازهای مهم و حیاتی هموطنانمان بودیم بنابر این با درک این موضوع، اهمیت توجه به اقدامات پیشگیرانه و روش های پدافند غیرعامل با بهره گیری از فناوری های نوین همچون نیروگاه های تولید پراکنده، باطریهای ذخیره ساز، نیروگاه های خورشیدی و...  بیش از پیش احساس می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران با تأکید بر نگاه پیشگیرانه و پیش بینی تمهیدات لازم قبل از وقوع بحران های احتمالی تصریح کرد: تنها نیروهای حفاظت فیزیکی وظیفه نگهداری از سازمان را ندارند بلکه یکایک همکاران در حفظ و صیانت از سازمان نقش دارند و باید با کمک مجموعه حراست فرهنگ نگاه پیشگیرانه را در همه کارکنان ایجاد نماییم؛ در این راستا شایسته است که همکاران فنی با یک نگاه حفاظتی نقاط حساس و آسیب پذیر در شبکه را شناسایی کرده و راهکارهای لازم برای برخورد با حوادث قابل وقوع را پیش بینی نمایند که این امر نیز مستلزم سرمایه گذاری های مادی و معنوی است.

مهندس بربند با ابراز خورسندی از وجود نیروهای جوان و تحصیلکرده در بخش حفاظت فیزیکی حراست های صنعت آب و برق گفت: در گذشته ای نه چندان دور که نیروگاه های دیزلی در مدار بودند، از کارگرانی با سابقه کار بالا که عموماً فاقد تحرک و توان لازم برای انجام امور بودند به عنوان نگهبان استفاده می شد ولی امروزه شاهد حضور نیروهای جوان در بخش حفاظت فیزیکی هستیم و در شرکت توزیع نیروی برق استان تهران بیشتر این عزیزان تحصیلکرده و ورزشکار هستند و به نیکی از دستاوردهای متخصصان میهن اسلامی صیانت می نمایند.

در ادامه این همایش، قیصری رییس شورای هماهنگی حراست های صنعت آب و برق استان تهران، گزارشی از عملکرد شورا در سال 95 برای حاضران ارائه کرد.

قیصری  ضمن تشریح و تبیین ساختار، وظایف و اقدامات این شورا اظهار داشت: یکی از پیشتهادات این شورا به مرکز حراست وزارت نیرو، درخواست یکسان سازی حقوق و مزایای نیروهای حفاظت فیزیکی همسان با اپراتورهای پست های فشار قوی است که امیدواریم در دستورکار وزارت نیرو قرار گیرد.

نظری رییس حراست کل سازمان اطلاعات استان تهران دیگر سخنران این همایش بود. وی با اشاره به حضور پر شور مردم در راهپیمایی سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان داشت: حضور با صلابت مردم در راهپیمایی 22 بهمن، پشتوانه و برگ برنده ای برای نظام مقدس جمهوری اسلامی است و انشاء ا.. عملکرد شایسته مسئولان موجبات شادمانی بیش از پیش مردم را فراهم آورد.

نظری با اشاره به ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری در اسفندماه و  برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در بهار سال آینده و وظیفه خطیر حراستها بخصوص حفاظت فیزیکی در حفظ امنیت ورصد کلیه تحرکات سیاسی و... اظهار امیدواری کرد که انتخابات وسیله ای برای ناامید ساختن دشمنان شود و افزود:حضور با نشاط در پای صندوق های رأی حداقل کاری است که بر عهده هر یک از ما است و باید تلاش نماییم که عرصه ای فراهم شود تا در چارچوب قانون کاندیداها به رقابت بپردازند.

نظری ضمن تقدیر از خدمات کارکنان صنعت آب و برق کشورتصریح کرد: بی تردید اگر مؤلفه امنیت خدشه دار شود کلیه زحمات یک سیستم آسیب خواهد دید و در برخی از موارد به کلی از بین می رود بنابر این انتظار داریم مدیران محترم به توسعه امنیت اماکن و تآسیسات  توجه نمایند و با گزینش نیروهای صالح و بهره گیری از عوامل مادی و معنوی جهت ایجاد و بالا بردن انگیزه کارکنان، به امنیت معنادار سیستم کمک کنند.

آخرین سخنران این همایش،  دکتر خورشیدی معاون حفاظت فیزیکی مرکز حراست وزارت نیرو بود؛ ایشان با استناد به روایاتی از ائمه معصومین، ضمن تبیین جایگاه خطیر و پر اهمیت نگهبانی و مرزداری، به نگهبانان حاضر در همایش توصیه کرد که شغلشان را به عنوان فرصتی برای تقرب به پروردگار مغتنم شمرده و با انجام درست وظایف، بر برکت روزی خود بیفزایند.

معاون حفاظت فیزیکی مرکز حراست وزارت نیرو افزود: امروزه برای حفاظت از اماکن و تأسیسات  بهره گیری از فناوریهای نوین مانند سیستم های حفاظت هوشمند باید مورد توجه قرار گیرد؛ بدین منظور لازم است که آموزش های لازم در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات به کارکنان حفاظت فیزیکی داده شود و با بکارگیری متخصصان توانمند و برقراری  امنیت در این حوزه، هرگونه روزنه ای برای حک و نفوذ توسط عوامل بیگانه را مسدود کنیم.

خورشیدی با اشاره به حساسیت شغلی نیروهای حفاظت فیزیکی و تلاش برای مرتفع ساختن دغدغه های معیشتی و شغلی این افراد خاطر نشان کرد:  با توجه به وجود قراردادهای متنوع کاری در مجموعه وزارت نیرو، مقام محترم وزارت، طی دستوری به معاونت منابع انسانی وزارتخانه، خواستار یکسان سازی  این قراردادها شدند و ماهم به عنوان متولی بحث حفاظت فیزیکی در وزارت نیرو در جهت اصلاح حقوق و مزایای این بخش از کارکنان، با جدیت پیگیر این موضوع هستیم.

خورشیدی، تدوین استاندارد حفاظت از اماکن صنعت آب و برق با همکاری شرکت های مادر تخصصی را از دیگر اقدامات معاونت حفاظت فیزیکی مرکز حراست وزارت نیرو اعلام کرد و در پایان سخنانش از تلاشهای همه جانبه و بی دریغ مهندس بربند مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران و کاظم دهقان پور مدیر دفتر حراست و امور محرمانه این شرکت تقدیر کرد.

از برنامه های جنبی این همایش می توان  به  پخش مستندی با موضوع خانواده شهدای مدافع حرم مطهر حضرت زینب(س) و تقدیر از خانواده شهدای آتش نشان و شهدای مدافع حرم اشاره نمود.

همچنین در پایان مراسم از نفرات برگزیده  حفاظت فیزیکی حراست های صنعت آب وبرق استان تهران در سال 95 با اهدای لوح یادبود ، تقدیر به عمل آمد.       

تاریخ ثبت : 1395/12/01 11:28