حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>مشاور وزیر و فرمانده بسیج وزارت نیرو: وزارت نیرو، وزارت خدمت به مردم است
عنوان خبر :مشاور وزیر و فرمانده بسیج وزارت نیرو: وزارت نیرو، وزارت خدمت به مردم است
خلاصه خبر :همایش بزرگ بسیجیان شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در سالن شیخ صدوق حضرت شاه عبدالعظیم حسنی برگزار شد.
متن خبر :

مهندس طارمی مشاور وزیر نیرو و فرمانده بسیج وزارت نیرو در سخنانی گفت: وزارت نیرو، وزارت خدمت به مردم است و بسیجیان وزارت نیرو باید علاوه بر کارکرد عمومی در بخش کارکردهای تخصصی هم باید برنامه ریزی و فعالیت کنند.

وی افزود: نیروهای بسیجی باید در حوزه اقتصاد مقاومتی فعالیت داشته باشند.

طارمی در ادامه سخنان خود گزارشی از فعالیت بسیج وزارت نیرو و صنعت آب و برق در زمینه خدمت رسانی به زائرین در شهرهای کربلا، نجف و سامرا ارایه کرد.

وی در این باره گفت: خوشبختانه با تلاش همکاران، زائرین با مشکلی در زمینه آب و برق نداشتند و 1250 چشمه برپا شد.

سرهنگ بوربور جانشین فرماندهی سپاه سیدالشهدای استان تهران از دیگر سخنرانان این مراسم بود و اظهار داشت: 365 روز سال روز بسیج است، بسیج بسیار ارزنده و بزرگ است و مختص یک هفته نیست. بسیجیان در تمامی دوران جنگ و دفاع مقدس، بعد از جنگ در تمامی مراحل بازسازی، سرکوب فتنه ها، حفظ امنیت و آرامش نقش موثری است.

وی افزود: شهدای بسیجی کرامت والایی داشتند و انداختن مدال بسیجی افتخار بزرگی است که باید برای حفظ این افتخار بکوشیم.

در ادامه مهندس بربند مدیر عامل شرکت توزیع برق استان تهران نیز گفت: همه همکاران ما در فعالیت های کاری خود روحیه بسیجی دارند.

وی ادامه داد: سالانه در حدود 6-5 مگاوات درصد رشد مصرف انرژی در کشور وجود دارد که باید با تجهیزات جدید به تولید این انرژی بپردازیم، ورود تجهیزات جدید به کشور باعث خروج از کشور می شود و همکاران ما در بخش صنعت باید تحرک داشته و به تولید تجهیزات بپردازند که در برخی موارد، ساخت این تجهیزات در داخل کشور صرفه اقتصادی ندارد و یک راه اساسی برای تامین این نیاز، تولید مجازی است به این معنی که تلاش کنیم انرژی تولید شده به درستی مصرف شود و از تلفات آن جلوگیری کنیم.

بربند افزود: در شرکت توزیع نیروی برق استان تهران سه پروژه برای دستیابی به این مهم یعنی کاهش تلفات تعریف شده است که می توان به جلوگیری از تلفات فنی (تعویض سیم ها، تجهیزات و ترانس های قدیمی) و تلفات غیر فنی (جمع آوری برق های غیرمجاز و کنتورهای دستکاری شده)، گسترس نیروگاه های تولید پراکنده و جذب بخش خصوصی در این زمینه و پروژه سوم هوشمند سازی شبکه است که خوشبختانه با توجه به اینکه همکاران ما با روحیه بسیجی علمی و با مدیریت سیستمی فعالیت می کنند، دستیابی به این اهداف، به راحتی امکان پذیر است.

مهندس داوود رحیمی معاون مدیر عامل در شهرستان ری و فرمانده پایگاه مرکزی بسیج شرکت نیز گفت: بسیج امروز یک سازمان یاد نهاد یا یک شخصیت حقیقی و حقوقی نیست. بسیج به برکت خون شهدا شناخته می شود. و یک فرهنگ، گفتمان و ایدئولوژی اصل در جهان بشریت است و حد و مرز ندارد.

وی در خصوص اهم فعالیت های پایگاه بسیج شرکت در سال 95-94 اظهار داشت: تعویض بیش از یک هزار دستگاه کنتورهای معیوب تکفاز و سه فاز در راستای کاهش تلفات، شناسایی انشعاب های غیرمجاز و جمع آوری آنها و طرح شکایت از طریق مراجع قضایی و انتظامی، نصب کنتورهای هوشمند طرح فهام، اصلاح و بهینه پست های زمینی در راستای اقتصاد مقاومتی، دستگیری سارقین حرفه ای با همکاری نیروی انتظامی و دفتر حراست و امور محرمانه، تشکیل جلسات حلقه های صالحین به صورت ماهانه، تجلیل از خانواده معظم شهدا و جانبازان عزیز در طول سال در تمامی مراسم ها، برگزاری اردوهای زیارتی و سیاحتی مشهد مقدس، قم و جمکران، اعزام دو اکیپ 4 نفر و 2 نفر به نجف اشرف و کربلای معلی جهت برق رسانی به مواکب و دیگر اماکن، از جمله مهم ترین اقدامات است.

رحیمی در پایان صحبت های خود یادآور شد، همه همکاران باید به ویژگی اصل بسیجی بودن یعنی اخلاص و تقوا مزین شوند و در یک کلام پیرو ولایت و مزین به نور مقام معظم رهبری باشند.

تاریخ ثبت : 1395/09/06 14:49