حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>مدیر منطقه برق خاوران:مناطق جدیدالتاسیس در زمینه نیروی انسانی کارآزموده نیازبه توجه بیشتری دارند
عنوان خبر :مدیر منطقه برق خاوران:مناطق جدیدالتاسیس در زمینه نیروی انسانی کارآزموده نیازبه توجه بیشتری دارند
خلاصه خبر :با توجه به جدیدالتاسیس بودن منطقه برق خاوران و مشکلات متعددی که در زمینه نیروی انسانی، ماشین آلات و خدمت رسانی به مردم داشت، رفته رفته با تلاش همکاران گام های موثری در پایداری شبکه و خدمت رسانی به مشترکین برداشته شد.
متن خبر :

مهندس سعید حمیدی مدیر منطقه برق خاوران در گفت و گویی با ذکر این مطلب گفت: در ابتدای فعالیت این منطقه، تلفات در حدود 5/37 درصد بود که با توجه به اینکه نیروهای فنی جوان بودند و استادکار فنی باتجربه نیز وجود نداشت، بخش آموزش همکاران جوان واحد بهره برداری فعال شد و با برگزاری جلسات متعدد فنی و ایمنی، دستاوردهای خوبی به دست آمد که از مهم ترین آنها کاهش تلفات به 5/15 درصد است.

مهندس حمیدی ادامه داد: منطقه برق خاوران با توجه به نیازی که مقامات سیاسی و شرکت احساس کردند می بایست براساس تقسیمات کشوری از پاکدشت منفک و مرز شهرستان ری نیز مشخص می شد تا در حوزه شهرستان ری فعالیت کند که در تاریخ 07/07/92 این مهم انجام شد و با انتزاع از نقاط مرزی پاکدشت، ری، هفت تیر و قرچک این منطقه شکل گرفت و در شهرستان قیامدشت شروع به کار کرد.

مدیر منطقه برق خاوران افزود: تاکنون اقدامات بسیار خوبی در زمینه اصلاح و بهینه و توسعه فشار ضعیف و متوسط جهت رفع خاموشی ها و ضعف ولتاژ و افزایش ضریب اطمینان شبکه انجام شد.

یکی از مشکلات اصلی مردم و مسئولین خاموشی روشنایی معابر در بزرگراه امام رضا (ع) بود که همکاران فعالیت در زمینه اصلاح و بهینه را آغاز کردند و 3 هزار و 300 متر شبکه هوایی احداث و چراغ های روشنایی معابر سرویس و 98 درصد روشنایی محور تامین شد و در حال حاضر با رایزنی هایی که با مدیریت راه و شهرسازی پاکدشت انجام شده بر اساس قانون تعمیر و نگهداری روشنایی این بزرگراه به آنها واگذار شده است.

حمیدی ادامه داد: همان طور که پیش از این نیز گفته شد، یکی از شاخص هایی که برای شرکت مادر تخصصی توانیر اهمیت دارد و مورد تاکید مدیر عامل شرکت نیز است، وصول مطالبات و همچنین در بخش کاهش تلفات دستیابی به رقم 5/12 درصد است که همچنان با پی گیری ها و بازدیدهای میدانی مستمر، در تلاش هستیم که رقم 5/15 درصد کنونی را به زیر 5/12 درصد برسانیم و رضایت مسئولین و مردم را در این زمینه کسب کنیم.

مهندس حمیدی افزود: با توجه به اینکه ساختمان اداری و خدمات مشترکین در شهرستان قیامدشت و واحد بهره برداری در خاورشهر است، اولویت اصلی منطقه تفکیک اسناد زمین در خاورشهر و احداث ساختمان اداری منطقه برق خاوران در آنجا است که با انجام این کار تمامی همکاران اداری و اجرایی و بهره برداری در یک ساختمان متمرکز می شوند و خدمات رسانی به مردم و تکریم ارباب رجوع به خوبی انجام می شود. همچنین باید یادآوری شود، با تلاش همکاران و دلسوزی که در جمع آوری برق های غیرمجاز مشهود و غیرمشهود و انشعاب های صنعتی که در منطقه وجود دارد، انجام شده است، آمپراژهای بسیار بالایی وجود داشته که به آنها رسیدگی شده و اخیراً در راستای کاهش تلفات در بازدیدهایی که انجام شد، یک واحد تولید کپسول های اکسیژن که از برق غیرمجاز 20 کیلوولت بهره گیری می کرد کشف و جمع آوری و به مراکز قضایی معرفی شده است که در حال بررسی میزان خسارات وارده به صنعت برق است.

وی در تکمیل صحبت های خود گفت: نقش مدیریت منطقه، در بهبود شاخص ها بسیار موثر است. اگر مدیر مجموعه در راستای سیاست های شرکت و با پشتکار کارکند با نظارت و مستمر و همدلی با همکاران دستاوردهای ارزنده ای را می توان به دست آورد و ما تلاش می کنیم در این زمینه جزو مناطق برتر شرکت باشیم.

خوشبختانه، تعامل ما با سازمان ها و ادارات منطقه تعامل بسیار خوب و ارزنده ای داریم و اگر شهرداری نیز بتواند در پرداخت هزینه های انرژی مصرفی همکاری بهتری با ما داشته باشد، کمک شایانی به روند انجام فعالیت های خدمت رسانی برق می کند.

مدیر منطقه برق خاوران گفت: در زمینه اقتصاد مقاومتی علاوه بر کاهش هزینه و بهینه خرج کردن، کاهش تلفات و جمع آوری برق های غیرمجاز به صورت جهادی در برنامه های کاری منطقه است و تعامل دو طرفه با سازمان و همچنین با ارتباطات مردمی خوب و مسالمت آمیز می توان انشعاب های غیرمجاز را به مجاز تبدیل کرد که کاهش هزینه ها را به دنبال دارد.

تاریخ ثبت : 1395/08/11 12:02