حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>افتتاح نیروگاه تولید پراکنده شهرک صنعتی پرند با حضور استاندار تهران
عنوان خبر :افتتاح نیروگاه تولید پراکنده شهرک صنعتی پرند با حضور استاندار تهران
خلاصه خبر :نیروگاه تولید پراکنده شهرک صنعتی پرند با حضور استاندار تهران افتتاح شد.
متن خبر :

با حضور حسین هاشمی استاندار تهران،مهندس بربند مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران،فرماندار رباط کریم و حجت الاسلام نوروزی نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس و سایر مسئولان محلی نیروگاه تولید پراکنده شهرک صنعتی پرند افتتاح شد.
در این مراسم نیروگاه تولید پراکنده شرکت تولید ایستگاهی نیرو ویژه پرند شامل 13 مولد گاز سوز 1 مگاواتی مورد بهره برداری قرار گرفت.

مهندس بربند مدیرعامل شرکت توزیع برق استان تهران نیز در این مراسم گفت:این نیروگاه 13 مگاواتی از نوع دیزلCHP است که علاوه بر تولید برق ،حرارت نیز تولید می کند که در منطقه شهرک صنعتی پرند احداث و راه اندازی شده است.

وی در مورد خصوصیات مهم این نیروگاه ها گفت: از ویژگی های این نوع نیروگاه ها نزدیک بودن محل تولید به محل مصرف است که تلفات کمتری دارد و کل هزینه سرمایه گذاری نیز توسط بخش خصوصی انجام می شودو وزارت نیرو نیز به صورت تضمینی برق تولیدی را خریداری کرده و روی شبکه تحویل گرفته و به صنایع تحویل می دهد.

همچنین این واحدهایCHP می توانند به واحدهای هم جوار برای گرمایش حرارت بفروشند که باعث بالا رفتن راندمان سوخت می شود و از لحاظ مسایل زیست محیطی بسیار حایز اهمیت است به گونه ای که می توان گفت: راندمان واحدهای نیرو گاهی در حالت معمولی 40 درصد است که در صورت بهره گیری از نیروگاه هایCHP این رقم به 80 درصد می رسد.

وی افزود: با توجه به این مهم وزارت نیرو می تواند نسبت به نرخ خرید برق تجدید نظرکرده و مبلغ بیشتری به واحدهای نیروگاهی یاد شده پرداخت کند.

مدیر عامل شرکت توزیع برق استان تهران گفت: با توجه به اینکه بسیاری ا ز شهرک های بزرگ صنعتی در محدوده استان تهران قرار دارد ،این شرکت آمادگی لازم جهت توسعه ،تجهیز و حمایت از واحد های مشابه را در برنامه کاری خود قرار داده است.

همچنین حایز اهمیت بودن اینگونه نیروگاه ها در بحث پدافند غیرعامل و تامین برق مراکز حساس کشور در مواقع بحران توجه به توسعه این گونه نیروگاه ها را دو چندان می کند.

گفتنی است با بهره برداری این نیروگاه برق بخش عمده ای از کارخانجات شهرک صنتعی پرند تأمین می گردد و همچنین در مواقع خاص به دلیل مستقل بودن این نیروگاه از نیروگاه های سراسری، این نیروگاه قادر است برق منطقه را تأمین نماید

تاریخ ثبت : 1395/07/13 14:26