حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>قائم مقام شرکت در نشست مشترک پرسنل نیروی انتظامی و همکاران شرکت:تشکیل کمیته کاهش سرقت تجهیزات برق ضروری است
عنوان خبر :قائم مقام شرکت در نشست مشترک پرسنل نیروی انتظامی و همکاران شرکت:تشکیل کمیته کاهش سرقت تجهیزات برق ضروری است
خلاصه خبر :در نشست مشترک پرسنل نیروی انتظامی و مدیران و همکاران شرکت توزیع برق استان تهران، از تلاش های ارزنده عوامل نیروی انتظامی در شناسایی و دستگیری باند بزرگ سرقت تجهیزات در منطقه ری قدردانی شد.
متن خبر :

مهندس شاکری قائم مقام شرکت در سخنانی گفت: صنعت برق یکی از زیرساخت های امنیت است و اگر برق وجود نداشته باشد سیستم های حفاظتی و امنیتی مختل می شود.

وی عواقب اجتماعی و سیاسی ناشی از سرقت تجهیزات برق را بسیار چشمگیر خواند و گفت: سرقت تجهیزات نه تنها باعث آسیب و صدمات مالی به صنعت برق می شود بلکه تاثیر بسیار زیادی در روند انجام فعالیت های روزمره مشترکان به دنبال خواهد داشت و صدمات جسمی و جانی به شهروندان و یا در برخی موارد به سارقین وارد می کند.

شاکری افزود: ضروری است حراست شرکت با همکاران نیروی انتظامی کمیته ای برای ارایه طرح های کاهش سرقت تشکیل دهند.

در ادامه مهندس بیات معاون بهره برداری شرکت گفت: شرکت توزیع نیروی برق استان تهران وظیفه تامین برق بیش از دو میلیون مشترک را برعهده دارد و در جلسات شورای تامین شهرستان ها و فرمانداری ها بر تامین برق پایدار از سوی شرکت توزیع تکالیفی تعیین شده است.

وی افزود: یکی از معضلات ریشه ای که در بهره برداری بهینه از شبکه های برق چالش ایجاد می کند سرقت از تاسیسات و تجهیزات برق است که سالانه بیش از 3 میلیون تومان به شبکه برق و تاسیسات برقی آسیب می رساند و امیدواریم با همکاری و همکاران نیروی انتظامی جامعه ای قانون مدار بسازیم.

مهندس رحیمی معاون مدیرعامل در شهرستان ری و سرپرست برق ری نیز در این نشست در سخنانی اظهار داشت: با توجه به اینکه در بهمن ماه سال 94 و به طور غالب در ساعات اولیه صبح، کابل های مسی در پست های زمینی سطح شهرستان ری و نیزبرخی از مناطق تحت پوشش شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ ، توسط عده ای هماهنگ و به صورت گروهی و طی فرآیندی مشابه ، به سرقت میرفت که متاسفانه پیامدهای ناگوار این اتفاق از جمله اعمال خاموشی به مشترکین، ایجاد نارضایتی عمومی، خسارت وارد به اموال عمومی و صرف هزینه مجدد جهت احداث و ترمیم تجهیزات سرقتی، بازماندن درب پست های برق و ایجاد محیط ناامن و خطر برق گرفتگی برای شهروندان و بالاخص کودکان؛ ایجاد کرده و اهداف و خط مشی سازمانی را مخدوش می کرد.

وی افزود: در این راستا تعویض قفل ها و جوشکاری درب کانال ها جهت عدم امکان ورود مجدد به زیرزمین پست ها در دستور کار قرار گرفت و پس از مدتی متاسفانه بار دیگر سرقت ها به وقوع پیوست که این بار، با هماهنگی و همکاری اصولی دفتر حراست شرکت، نیروی انتظامی شهرستان ری و ایجاد گشت تلفیقی با بیش از 30 اکیپ گشت زنی در ساعات 2 الی 6 صبح و به مدت 18 روز و با استفاده از خودروهای شخصی پرسنل همکار ، حین انجام عملیات، سارقین وخودروهای آنها شناسایی شده و پس از طی مراحل طرح شکایت به مراجع قضایی ، این باند سرقت دستگیر شدند.

مهندس کاظم دهقان پور مدیر دفتر حراست و امورمحرمانه شرکت نیز گفت:خاموشی های برق ناشی از سرقت شبکه و تجهیزات علاوه بر خسارات مالی به شرکت های توزیع و بیت المال ، تبعات امنیتی و اجتماعی را در جامعه در بر خواهد داشت . تکرار خاموشی به دلیل سرقت شبکه و تجهیزات در اذهان عمومی موجی از ناامنی را در جامعه القا خواهد کرد و بسیاری از افراد فرصت طلب و سود جو از این فضا برای تخریب نیروی انتظامی استفاده خواهند کرد.

وی افزود:شرکت توزیع نیروی برق استان تهران و دفتر حراست و امور محرمانه مانند سنوات گذشته آمادگی لازم را برای هرگونه همکاری با نیروی انتظامی ، پلیس آگاهی و پلیس امنیت  در راستای اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران را دارا می باشد و انتظار می رود که نیروی انتظامی در مقوله مقابله با سرقت شبکه و دستگیری سارقان و جمع آوری برق های غیر مجاز و حضور به موقع در محل سرقت و در صورت نیاز حضور در محل درگیری های احتمالی توسط مشترکین تعامل و همکاری لازم را با شرکت توزیع و مناطق تابعه مبذول نمایند.

سرهنگ داود فرد معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی نهران  نیز در سخنانی گفت: با جلسات متعددی که با شرکت توزیع برق برگزار شد، آمار سرقت بسیار کاهش یافته است.

وی دلایل وقوع سرقت را سهل الوصول بودن تجهیزات برق، بازار فروش تجهیزات سرقت شده، عدم اطلاع رسانی صحیح به شهروندان اعلام کرد.

سرهنگ فرد ادامه داد: ارتباط دو سویه نیروی انتظامی و ادارات برق، کاهش وقوع سرقت جرم را به دنبال دارد و تعاملات بین استانی هم در این زمینه در برنامه وجود دارد.

در ادامه سرهنگ زارع رییس پایگاه نهم آگاهی تهران بزرگ گفت: امنیت از نعمت ها و موهبت های الهی است و در کشور ما به برکت خون شهدا و تلاش مسئولین و همیاری مردم از امنیت خوبی برخوردار است.

وی افزود: در بخش سرقت تجهیزات برق، نه تنها خسارات مالی به وجود می آید بلکه صدمات روحی و روانی نیز به شهروندان وارد می شود.

سرهنگ زارع گفت: تلاش های شبانه روزی مدیریت و پرسنل برق ری، توان و انرژی همکاران نیروی انتظامی را دو چندان کرد و باعث شد بزرگ ترین باند سرقت تجهیزات برق شناسایی و دستگیر شوند.

تاریخ ثبت : 1395/07/03 14:19