حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>با تلاش همکاران برق خاوران:برق غیرمجاز 20 کیلوولت کشف شد
عنوان خبر :با تلاش همکاران برق خاوران:برق غیرمجاز 20 کیلوولت کشف شد
خلاصه خبر :در راستای اهداف استراتژیک شرکت مبنی بر کاهش تلفات انرژی برق جلسات کمیته اقتصاد مقاومتی منطقه برق خاوران به منظور همسوسازی کارکنان با این مهم و افزایش انگیزه و تاکید بر دقت نظر و تلاش بیشتر در شناسایی و کشف انشعابات غیرمجاز مشهود و نامشهود توسط مدیریت منطقه برگزار می شود.
متن خبر :

مهندس سعید حمیدی مدیر منطقه برق خاوران با اعلام این مطلب گفت: این امر در مدت کوتاهی منجر به کشف و شناسایی یک انشعاب غیرمجاز 20 کیلوولت زمینی-عمومی، عبوری از مقابل کارگاه تولید اکسیژن شد.

وی افزود: با بازدید از تجهیزات برقی مشترک و از تجهیزات کارگاه مشابه واقع در منطقه دیگر مشخص شد که دو دستگاه کمپرسور منصوبه در داخل کارگاه از نوع روسی با جریان مصرفی هر کدام 300 آمپر بوده و این در صورتی است که برق خریداری شده توسط مشترک در سال 1384 به میزان پنجاه آمپر سه فاز بوده است.

با پایش یک هفته ای و شبانه روزی محل، نصب دستگاه هشدار قطعی برق بر روی ترانس عمومی، انجام بازدیدهای نامحسوس و آمپرگیری هم زمان از سرخط کابل 20 کیلوولت و کابل پرتولین ترانسفورماتور عمومی منصوبه در انتهای خیابان، اختلاف جریان 5/6 آمپری (یک دستگاه کمپرسور به علت تعمیرات موقت از مدار خارج بود) مشخص و اقدام غیرقانونی مشترک مبنی بر ورود و خروج کابل 20 کیلوولت حد فاصل انشعاب کابل زمینی و ترانس عمومی محرز گردید.

حمیدی ادامه داد: پس از اخذ مجوز از مقام قضایی و هماهنگی با کلانتری خاورشهر، تمامی اکیپ ها به همراه مامور نیروی انتظامی در محل حاضر و محل ورود کابل زمینی به ملک مشترک توسط خودروی عیب یاب مشخص و پس از حفاری، سه رشته کابل مشاهده شد.

بعد از حضور مالک اصلی کارگاه، قفل درب اطاق نصب ترانس با مشخصات 630 کیلوولت آمپر سال ساخت 1388 به همراه کات اوت فیوز و دو دستگاه تابلوی فشار ضعیف 630 آمپر مشاهده شد و خاطیان به همراه مامور کلانتری جهت پیگیری مراحل قانونی به کلانتری خاورشهر انتقال یافتند.

تاریخ ثبت : 1395/06/15 10:52