حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>مدیر منطقه برق فیروزکوه:وسعت منطقه، سرویس و نگهداری خطوط را هزینه بر کرده است
عنوان خبر :مدیر منطقه برق فیروزکوه:وسعت منطقه، سرویس و نگهداری خطوط را هزینه بر کرده است
خلاصه خبر :شهرستان فیروزکوه دارای وسعت 2 هزار و 560 متر مربعی است که بزرگ ترین منطقه تحت پوشش توزیع برق استان تهران از لحاظ وسعت بوده که از یک طرف با مازندران و از سوی دیگر با سمنان هم مرز است.
متن خبر :

مهندس داداش زاده مدیر منطقه برق فیروزکوه در گفت و گویی گفت: برق فیروزکوه دارای 860 دستگاه پست هوایی ، یک هزار و 100 کیلومتر طول شبکه 20 کیلوولت ، یک هزار و 600 کیلومتر طول شبکه فشار ضعیف است، که از نظر طول شبکه چه در بخش فشار ضعیف و چه در بخش 20 کیلوولت در سطح استان رتبه اول را داراست.

وی در اینباره افزود : این شهرستان با دارا بودن 107 روستا و آبادی منطقه ای با پراکندگی مشترکین بالاست ، که در مجموعدر منطقه برق فیروزکوه و دو ناحیه زرین دشت و ارجمند، 25 هزار انشعاب فعال وجود دارد که ناحیه ارجمند در 40 کیلومتری و ناحیه زرین دشت در 70 کیلومتری مرکز شهرستان قرار گرفته اند و این فواصل طولانی، تلاش همکاران را دو چندان کرده است.

مهندس داداش زاده با اشاره به اینکه کل شهرستان از طریق 9 فیدر برق دار می شود تصریح کرد : به همت تلاش همکاران در واحد بهره برداری و نواحی تحت پوشش با توجه به شعاعی بودن شبکه و غیر قابل مانور با دیگر فیدر ها آمار خاموشی به نحو چشمگیری کاهش یافته است، لذا از نظر مقایسات آماری، در 6 ماهه اول سال 94 نسبت به سال 95 برق فیروزکوه ، 56 درصد در مدت زمان انرژی توزیع نشده (دقیقه)، 53 درصد در میزان انرژی توزیع نشده (کیلووات ساعت) و 20 درصد در تعداد قطعی ها، کاهش داشته است.

مدیر منطقه برق فیروزکوه با اعلام خبر سرویس 118 پست هوایی در 4 ماهه اول سال ، دیگر اقدامات در بخش بهره برداری را این چنین عنوان کرد: برای اولین بار در سطح شهرستان بیش از 118 پست هوایی در 4 ماه اول سال  سرویس شده است و در بخش روشنایی معابر ، میزان رفع خاموشی ها 82 درصد بوده است که جزو رتبه های خوب شرکت است .

وی افزود : در سال جاری در بحث خط گرم دو اکیپ فعال بودند که موفق به سرویس تعداد زیادی از فیدرها شدند و می توان گفت ، علت عمده کاهش خاموشی ها سرویس به موقع خط گرم و تلاش همکاران منطقه بود.

مهندس داداش زاده با اشاره به 4 سال بدون حادثه حین کار در برق فیروزکوه گفت : با برگزاری جلسات مستمر ، عملیاتی کردن آموزش و تعامل با دفتر ایمنی و بحران شرکت توانستیم شاهد رشد رتبه منطقه از پایین  به مناطق برتر باشیم و از نظر ایمنی در سطح خوبی قرار بگیریم .

وی در خصوص مهمترین اهداف منطقه در سال اقتصاد مقاومتی گفت : با توجه به برنامه های استراتژیک و تدوین شده شرکت جهت  دستیابی عملی به شعار اقتصاد مقاومتی در سال 95 برق فیروزکوه در بخش کاهش تلفات انرژی ، وصول مطالبات و کاهش هزینه های جاری عملکرد خوبی راداشته است .

مدیر منطقه برق فیروزکوه در ادامه در خصوص وصول مطالبات در بخش خدمات مشترکین گفت : با تعاملاتی که با فرمانداری و سایر ارگان ها داشته ایم ، توانستیم یکی از جلسات وصول مطالبات را در محل فرمانداری و به ریاست فرماندار شهرستان برگزار کنیم ؛ که خود یکی از عوامل بهبود درصد وصول مطالبات منطقه بوده است .

 

 

مدیر منطقه برق فیروزکوه با بیان دغدغه های منطقه گفت : یکی از مهمترین د غدغه های برق فیروزکوه دوری از ستاد شرکت می باشد که بالطبع کارشناسان و نیروهای متخصص کمتری رغبت به فعالیت در این شهرستان را دارند ، که همین موضوع ما را با کمبود نیروی انسانی متخصص روبرو کرده است و لازم است تمهیداتی اندیشیده شود .

وی همچنین دیگر دغدغه منطقه را  طول مسیر شبکه و بعد مسافت خدمات دهی در پهناورترین شهرستان استان تهران بیان و اظهار داشت : علاوه بر هزینه سرویس و نگهداری خطوط توزیع برق در بخش  تعمیرات  ، نگهداری و سوخت خودرو  خودرو بیش از 60 درصد بودجه جاری مکنطقه صرف آن می گردد و در ماه برخی از ماشین آلات منطقه بیش از 5 هزار کیلومتر در سطح  شهرستان تردد دارند ./

مهندس داداش زاده در تکمیل صحبت های پایانی خود گفت: در هفته دولت سال جاری از مجموع 55 پروژه قابل افتتاح 10 پروژه متعلق به بق فیروزکوه بوده است ؛ که افتتاح ساختمان اداری منطقه برق فیروزکوه ، جزو 6 پروژه  شاخص شهرستان برای هفته دولت است و 9 پروژه دیگر نیز که بخش عمده آن مربوط به اصلاح و بهینه شبکه فشار ضعیف روستاهای فیروزکوه است برای هفته دولت معرفی شده است.

مدیر منطقه برق فیروزکوه نیز یکی از مهم ترین دستاوردهای منطقه برق فیروزکوه تأمین برق کلیه واحد های مربوط به مسکن مهر و به سرانجام رساندن پروژه اصلاح و بهینه سازی شبکه سرخط 20 کیلوولت روستای مزداران بود که به علت وجود معارضین محلی به مدت 10 سال متوقف شده بود.

تاریخ ثبت : 1395/05/27 13:28