حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>مدیر دفتر حراست و امور محرمانه شرکت :ضرورت آشنایی همکاران با تهدیدهای فضای مجازی و سایبری گوشی های هوشمند
عنوان خبر :مدیر دفتر حراست و امور محرمانه شرکت :ضرورت آشنایی همکاران با تهدیدهای فضای مجازی و سایبری گوشی های هوشمند
خلاصه خبر :در ادامه سلسله آموزش های مخاطرات و آسیب های فضای مجازی و سایبری، این بار نیز نشست آموزشی این مخاطرات در محیط کار و خانواده و راهکارهای مقابله با آن توسط مهندس ابراهیم نژاد مدرس دانشگاه صنعتی شریف ، برگزار شد.
متن خبر :

مهندس کاظم دهقان پور، مدیر دفتر حراست و امور محرمانه این شرکت در این باره گفت: با توجه به مخاطرات فضای مجازی و عدم آگاهی افراد و خانواده ها، برآن شدیم نسبت به آگاه سازی همکاران در این زمینه فعالیت هایی انجام شود. حضور بدون اگاهی و شناخت همکاران و خانواده های آنها در فضای مجازی مخاطراتی را در محیط کار  و خانواده ایجاد خواهد کرد که در بسیاری از موارد و  پس از دسترسی و تخلیه این اطلاعات  توسط افراد سودجو ، به دلیل گستردگی این فضا  و افشای اسرار محرمانه اداری و خانوادگی امکان چشم پوشی از آن و بازگرداندن آنچه که رفته است وجود نخواهد داشت.

در نشست دومی که به همین منظور برگزار شده بود، در خصوص حملات سایبری ،تسلیحات مورد استفاده در جنگ سایبری ، ویژگیهای حمله کنندگان سایبری،  حفاظت از اطلاعات شخصی، اداری و خانوادگی و نحوه استفاده از تلفن های هوشمند و مخاطرات آنها و نرم افزارهای  تخلیه اطلاعات و جاسوسی آگاهی های لازم به همکاران داده شد.

این جلسات که با استقبال فراوان همکاران مواجه شده  است مباحث شناسایی تهدیدها، راه های نفوذ دشمن و حتی سودجویان، راه های مقابله و ... بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

تاریخ ثبت : 1395/05/03 09:46