حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>مدیر عامل شرکت در همایش بسیجیان:در عرصه کنونی باید بسیج علمی ـ پژوهشی را فعال تر کنیم
عنوان خبر :مدیر عامل شرکت در همایش بسیجیان:در عرصه کنونی باید بسیج علمی ـ پژوهشی را فعال تر کنیم
خلاصه خبر :مهندس بربند مدیر عامل شرکت در گردهمایی بسیجیان شرکت توزیع برق استان تهران که به مناسبت هفته بسیج برگزار شده بود در سخنانی گفت: صنعت برق یکی از عوامل امنیت در دنیا است و مدیران، برنامه ریزان و مسئولان صنعت برق باید این نقش حساس را بشناسند و بدانند که فعالیت آنان کمک شایانی به ایجاد امنیت در جامعه می کند.
متن خبر :

وی ادامه داد: خوشبختانه با تلاش و همت مسئولین و همکاران صنعت برق توانسته ایم خدمت گزار خوبی برای مردم باشیم ولی تغییرات جهانی در پیش رو است و دنیا به این موضوع پی برده که ایران کشور مهمی از بعد سیاسی، اقتصادی و فنی است و سرمایه گذاران زیادی خواهان سرمایه گذاری در کشور ما هستند.

بربند افزود: ما به عنوان مسئولین تامین کننده زیرساخت های سرمایه گذاری و صنعت کشور باید تلاش خود را بیشتر کرده و آمادگی لازم را برای تامین برق صنایع کشور داشته باشیم و این کار بزرگ روحیه بسیجی، قدرتمند و محکم همکاران را می طلبد.

مدیر عامل شرکت گفت: فرصت ورود سرمایه گذاران به وجود آمده است ولی به گفته مقام معظم رهبری ما نیازمند رشد دانش هستیم و مهندسین و کارشناسان باید تلاش علمی بیشتری کنند و بسیج علمی ـ پژوهشی را به عنوان یکی از شاخصه های اصلی در فعالیت های بسیج داشته باشند و دانش خود را در صنعت برق به روز کنند.

در ادامه حجت الاسلام شاهچراغی امام جمعه شهرستان ری ضمن تبریک هفته بسیج اظهار داشت: بسیج صرفاً یک نهاد یا تشکیلات نیست بلکه یک فرهنگ و تفکر است.

وی گفت: اگر ملتی چنین سرمایه ای داشته باشند، یک سرمایه تمام ناشدنی است. بسیجیان به خدمتی که به مردم می کنند و به اعتلای کشور می اندیشند و این فرهنگ در همه عرصه های می تواند وجود داشته باشد و مختص زمان و مکان خاصی نیست.

امام جمعه شهرستان ری ادامه داد: ما در کشوری زندگی و تلاش می کنیم که رهبر ما روحیه بسیجی و ساده زیستی دارد و این روحیه بسیجی ایشان باعث اقتدار ما در دنیا شده است و تمام کشورهای جهان کشور ایران به عنوان کشوری قدرتمند می شناسند، ملتی که بسیجی فکر و عمل کند محبوب دنیامی شود.

صحرا پور فرمانده پایگاه بسیج مرکزی توانیر نیز با اشاره به تلاش بسیجیان در جهت کاهش تلفات در صنعت برق گفت: در یک سال اخیر حدود 25 درصد کاهش تلفات داشته ایم که معادل 15 میلیارد تومان صرفه جویی هایی در صنعت برق را به دنبال داشته است.

وی گفت: بسیج باید به دنبال کارهای ارزشی باشد، چون توان مدیریت آن را دارد و در هر عرصه ای وارد شده توانسته موفق عمل کند.

مهندس داود رحیمی معاون مدیر عامل در شهرستان ری و فرمانده پایگاه مرکزی بسیج  در سخنانی به فعالیت های انجام گرفته در یک سال اخیر پرداخت و گفت: برگزاری ایستگاه صلواتی در روز اربعین حسینی سال گذشته و با پذیرایی بیش از 8 هزار نفر از زوار حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی با کمک هزینه همکاران بسیجی، برگزاری موفق بزرگ ترین لیگ فوتسال با حضور 18 تیم از مناطق و ستاد شرکت، دیدار از خانواده های محترم شهدا و جانبازان در مناسبت های مختلف، حضور در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) و تجدید میثاق با آرمان های آن بزرگوار و غبار رویی از مزار شهدا در دهه مبارک فجر ، برگزاری اردوهای زیارتی و تفریحی جهت برادران و خواهران بسیجی، تشکیل حلقه صالحین در مناطق و ستاد شرکت، برگزاری ایستگاه های صلواتی در سالروز آزادی سازی خرمشهر و رحلت حضرت امام خمینی (ره)، حضور پرشکوه در رزمایش اقتدا ثارا... و پدافند غیرعامل، حضور پرشکوه در صبحگاه مشترک وزارت نیرو در هفته بسیج، برگزاری تست سلامت برای همکاران در ستاد شرکت از فعالیت های انجام شده است.

وی ادامه داد: در بعد فنی نیز فعالیت هایی همچون: اجرای طرح های جهادی به منظور اصلاح و بهینه سازی شبکه روشنایی معابر اتوبان شهید هاشمی و کمربندی آزادگان با طول بیش از 23 کیلومتر، اجرای بیش از 8 طرح جهادی در راستای کاهش تلفات در مناطق ری، شهریار، پاکدشت، پردیس، ورامین و ملارد که در این راستا بیش از سه هزار و 500 دستگاه کنتور تکفاز و سه فاز تعویض شد.

مهندس رحیمی در خصوص برنامه های در دست اقدام نیز گفت: اعزام پنج نفر از همکاران بسیجی فنی به کربلای معلی جهت احداث شبکه و برق رسانی به موکب ها در کربلا، اجرای دومین لیگ فوتسال شرکت با حضور 20 تیم از مناطق و ستاد، برگزاری ایستگاه صلواتی در مقابل ستاد شرکت و منطقه برق ری در روز اربعین حسینی با پیش بینی از 15 هزار زوار حرم حضرت عبدالعظیم حسنی که هزینه آن با کمک همکاران بسیجی تامین می شود، اشاره کرد.

وی با اشاره به فرازهایی از اندیشه های سیاسی مقام معظم رهبری گفت: یک ویژگی که در بسیج ملت ایران، مایه اصلی، ارتباط با خداست آن عاملی که موجب می شود انسان در میدانها خسته نشود، یاد خداست. آن نیرویی که انسان را در مقابل همه قدرتها با قوت کامل نگه می دارد، توکل به خداست.

شما بسیجی ها باید به گونه ای رفتار کنید که احترام و محبت مردم جلب شود. شما باید نمونه اخلاق و تواضع و مهربانی و رعایت مقررات باشید. آن کسی بسیجی تر است که مقررات را بیشتر رعایت می کند.

فرمانده پایگاه مرکزی بسیج ادامه داد: ما بسیجیان شرکت توزیع نیروی برق استان تهران، با عهد و پیمان مجددی که با خدای خود و مقام معظم رهبری می بندیم، دست یکدگیر را بار دیگر می فشاریم و با سینه ای سترگ یاری رسان مدیران ارشد و همکاران شرکت و صنعت برق کشور خواهیم بود و با ایجاد همدلی و مودت در این برهه حساس زمانی تلاش خواهیم کرد تا صنعت برق همچون گذشته، صنعتی خودکفا، پیشرو، سازنده در جهت خدمت رسانی به مردم کشور باشد و این مهم میسر نخواهد شد مگر این که تک تک همکاران با همدلی و همراهی، تمام توان خود را در پیشبرد اهداف مقدس جمهوری اسلامی ایران، صنعت برق کشور و شرکت توزیع نیروی برق استان تهران به کار گیرند.

تاریخ ثبت : 1394/09/07 00:00