حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان تهران:حضور شرکت های خارجی در نمایشگاه هم می تواند تهدید باشد هم فرصت
عنوان خبر :معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان تهران:حضور شرکت های خارجی در نمایشگاه هم می تواند تهدید باشد هم فرصت
خلاصه خبر :حضور فعال شرکت های خارجی در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی نشان دهنده تغییر شرایط صنعت برق پس از تحریم است که هم می تواند تحریم باشد و هم فرصت.
متن خبر :

مهندس بهنام بیات معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در حاشیه این نمایشگاه در گفت و گویی گفت: تهدید از این باب می تواند باشد که کشور ما مصرف کننده تجهیزات وارداتی شود و با توجه به اینکه تاکنون پیشرفت چشمگیری در بومی سازی تجهیزات صنعت برق داشته ایم با ورود تجهیزات جدید دچار رکود تولیدی شویم.

وی ادامه داد: از سوی دیگر می تواند یک فرصت طلایی برای صنعت برق باشد که با تعامل سازنده می توان دانش فنی را به داخل کشور آورد و باعث افزایش سطح علمی متخصصان و تکنسین های داخلی شویم تا بتوانیم کیفیت تجهیزات تولیدی را در حد استانداردهای قابل رقابت در سطح بین المللی افزایش دهیم.

بیات ادامه داد: توصیه ما به سازندگان تجهیزات و متخصصان صنعت برق این است که به این مساله نگاه انتقال دانش فنی و تکنولوژیکی داشته باشند و به صورت یک برنامه بلندمدت و استراتژیک در برنامه های کاری خود قرار دهند.

تاریخ ثبت : 1394/08/25 09:07