حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران:احداث 500 مگاوات نیروگاه‌های خورشیدی با سرمایه‌گذاری خارجی
عنوان خبر :مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران:احداث 500 مگاوات نیروگاه‌های خورشیدی با سرمایه‌گذاری خارجی
خلاصه خبر :در سال گذشته 28 مگاوات انرژی برق از طریق نیروگاه های خورشیدی، تولید پراکنده، گازی کوچک و نیروگاه های زباله سوز تولید شده است.
متن خبر :

مهندس سیدعلی بربند مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران از حضور سرمایه گذاران خارجی برای احداث نیروگاه های خورشیدی برای تولید 500 مگاوات انرژی برق خبر داد که در مناطق کهریزک، شمس آباد، ورامین و ملارد احداث خواهد شد.

وی افزود: شرکت توزیع برق استان تهران در جهت حمایت از توسعه نیروگاه های خورشیدی قرارداد تضمین خرید برق را  برای 20 سال با سرمایه گذاران منعقد خواهد کرد و در صورتی که سرمایه گذاران بتوانند در تولید 18 ماه نیروگاه موردنظر را راه اندازی کنند طبق مبلغ مصوب قرارداد، برق تولید شده از آنها خریداری خواهد شد و در غیراین صورت با رقم پایین تری خریداری می شود.

بربند تاکید کرد: با توجه به اینکه حضور یک سرمایه گذار خارجی در موفقیت آنها باعث حضور سایر سرمایه گذاران خواهد شد تمامی دست اندارکاران می بایست نیازهای سرمایه گذاران در این زمینه برطرف کنند.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران گفت: خوشبختانه در زمینه احداث نیروگاه های مولد کوچک نیز تعداد زیادی پروانه صادر شده که در حدود 200 مگاوات است و در تلاش هستیم با هماهنگی با نهادهای ذیربط تسهیلات نصب برای آنها در اولویت قرار بگیرد.

تاریخ ثبت : 1394/08/25 09:05