حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران مطرح کرد: مدیریت مصرف یا کاهش شدت روشنایی در پدافند غیر عامل
عنوان خبر :مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران مطرح کرد: مدیریت مصرف یا کاهش شدت روشنایی در پدافند غیر عامل
خلاصه خبر : مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران با بیان اینکه مدیریت مصرف یا کاهش شدت روشنایی در پدافند غیرعامل ملاک عمل قرار خواهد گرفت، گفت: بزودی خودروهای برقی در تهران دیده خواهند شد و آمادگی صنعت برق برای تامین انرژی خودروهای برقی بسیار مهم است.
متن خبر :

مراسم رزمايش تامين برق اضطراري پدافند غيرعامل همزمان با هفته پدافند غيرعامل با حضور استاندار تهران،رييس پدافند غيرعامل كشور،قائم مقام وزير نيرو و مديرعامل شركت توزيع برق استان تهران، در محل شركت توزيع برق استان تهران برگزار شد.

سيدحسين هاشمي استاندار تهران، در اين مراسم با اشاره به اينكه در حال حاضر پيشگيري از سياست هاي اصلي در استانداري تهران است ،گفت:يكي از كم هزينه ترين روش ها در مواجهه با مشكلات،پيشگيري است زيرا در زمان وقوع بحران هزينه ها در برابر مشكلات چند برابر مي شود.

استاندار تهران با تاكيد براينكه برنامه ريزي هاي استان تهران در حوزه پدافند غيرعامل سال گذشته رتبه نخست استان در اين حوزه را به دنبال داشت افزود:‌استان تهران پيشاني نظام است و كوچكترين مشكلي در اين استان قابل قبول نيست و بر اين اساس پدافند غيرعامل به عنوان يكي از شيوه هاي صلح آميز و موثر در امنيت داخلي ما است.

هاشمي ادامه داد: در سال آينده با پسا تحريم رو به رو هستيم و تحرك در بخش صنعت از اولويت هاي ما است.

وي با بيان اينكه در حال حاضر با حدود 10 درصد هدر رفت در توليد برق مواجهيم گفت:‌اگر حتي نيمي از ميزان پرت توليد برق مرتفع شود حركت مثبتي براي استان تهران است و براي سال آينده نياز به توليد برق جديد نداريم.

هاشمي با تاكيد براينكه نمي توانيم حركت توسعه اقتصادي استان را به خاطر برخي اما و اگر ها با ترديد مواجه كنيم تصريح كرد:‌مجموعه متخصصان وزارت نيرو اين توانايي را دارند تا ميزان هدر رفت در توليد برق جبران شود و استانداري تهران نيز آمادگي حمايت از اين بخش را دارد.

 

همچنين سردار جلالي،رييس پدافندغيرعامل كشورنیز در این مراسم گفت:موضوع قطع برق و ميزان آمادگي دستگاه هاي استاني در مواجهه با آن و آمادگي سامانه هاي برق اضطراري در دستگاه هاي مهم در اين رزمايش مورد اهميت است.

وي افزود: اين اقدامات موجب مي شود ميزان آمادگي دستگاه ها در مواجهه با مشكلات احتمالي ارزيابي شود تا كاستي ها برطرف گردد.

رييس پدافند غيرعامل با اشاره به رزمايش پدافند غيرعامل در سال گذشته گفت:‌در آن مراسم برق مراكز حساس فعاليت هاي هسته اي قطع شد كه بحمدالله بدون مشكل همراه بود و با بهترين شيوه آمادگي در اين شرايط حساس برقرار شد.

جلالي تصريح كرد:‌در رزمايش سال گذشته كاستي هاي موجود در برخي دستگاه ها در مواقع بروز مشكل رصد شد و پس از آن تاكنون خيلي از مشكلات برطرف شده است.

 

همچنین مهندس سید علی بربند مدیر عامل شرکت توزیع برق استان تهران در آیین برگزاری رزمایش تامین برق اضطراری (پدافند غیرعامل) شرکت توزیع نیروی برق استان تهران، اظهار داشت: روند توسعه صنعت برق در دنیا نشان می دهد در آینده نیروگاه ها به محل های مصرف نزدیک خواهد شد.
وی با اشاره به حضور بیش از 25 درصد مشترکان برق کشور در استان تهران، افزود: وظیفه شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در چنین شرایطی بسیار حساس و سنگین است، زیرا در حداقل زمان ممکن باید ضمن تامین برق وIT، با کمک شرکت آب و فاضلاب شرایط لازم را برای تامین آب آشامیدنی مردم نیز فراهم کند.
بربند با بیان آنکه یکی از نقاط حساس در زمان حمله دشمن، تاسیسات برقی است، گفت: صنعت برق یک صنعت زیرساختی است که از اهمیت ویژه ای برخوردار است و علاوه بر آن، چشم انداز برق در قرن 21 در جهان باید برای جامعه دیجیتال با کیفیت بوده و ترکیب بهینه تولید با انرژی پاک لازمه سلامت محیط زیست باشد و از همه مهمتر اینکه برق برای همه وجود داشته باشد.
وی چشم اندازی را که برای سال 2025 برای صنعت برق پیش بینی شده است، کمک به رشد و بهره وری، کاهش اختلالات، بالا بردن کیفیت، برق رسانی همگانی و کاهش شدت مصرف برق دارای اولویت برشمرد و ادامه داد: نگاه آینده به صنعت برق، نگاه آینده به دنیا است و در آینده نیروگاه ها به محل های مصرف نزدیک خواهند شد، ولتاژ ها تغییر کرده و ولتاژ DC جایگزین ولتاژAC خواهد شد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران، افزود: در آن زمان، مباحث دیسپاچینگ و مونیتورینگ شبکه و هوشمندسازی شبکه های برق از موارد بسیار حائز اهمیت خواهد بود.
وی با بیان اینکه آنچه ما از سهم شبکه توزیع برق در پدافند غیرعامل ملاک عمل قرار خواهیم داد، بحث مدیریت مصرف یا کاهش شدت روشنایی است، ادامه داد: بزودی خودروهای برقی در تهران دیده خواهند شد و آمادگی صنعت برق برای تامین انرژی خودروهای برقی بسیار مهم است.
بربند اضافه کرد: داشتن شبکه های کوچک مایکرو گرید هوشمند و شبکه های خود تامین، تغییر ساختار برق، بخش خرده فروشی برق، ایجاد نیروگاه های خصوصی کوچک، قابلیت خود تعمیری شبکه، استفاده از تمام منابع تولید و بحث ذخیره سازی انرژی از مهمترین مسائلی است که در آینده با آن روبرو خواهیم بود.
وی بکارگیری ریزشبکه ها در پدافند غیرعامل را بسیار مهم دانست و گفت: به همین منظور مونیتورینگ شبکه های برق از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


تاریخ ثبت : 1394/08/10 13:39