حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>سرمایه گذاری آلمانی ها برای ایجاد نیروگاه خورشیدی در شهرک صنعتی شمس آباد تهران
عنوان خبر :سرمایه گذاری آلمانی ها برای ایجاد نیروگاه خورشیدی در شهرک صنعتی شمس آباد تهران
خلاصه خبر :با احداث و بهره برداری از نخستین نیروگاه برق خورشیدی 50 مگاواتی استان تهران در شهرک صنعتی شمس آباد، ضمن بهره مندی از انرژی پاک، در زمینه پدافند غیرعامل نیز از پایداری بیشتری در شبکه برق استان برخوردار خواهیم شد
متن خبر :

سیدعلی بربند مدیر عامل شرکت توزیع برق استان تهران با اشاره به حضور یک شرکت معتبر آلمانی در این شرکت، اظهار داشت: ایران اسلامی از قابلیت ها و ظرفیت های مناسبی در زمینه استفاده از انرژی خورشیدی برخوردار است و نیاز به سرمایه گذاری در این زمینه بخصوص با عنایت به مسائل زیست محیطی به شدت احساس می شود.
وی تصریح کرد: مطابق برنامه ریزی انجام شده، تا پایان برنامه پنج ساله ششم توسعه حداقل پنج درصد انرژی های نیروگاهی کشور باید از انرژی ها نو تامین شود.
بربند افزود: در این راستا، این هیأت آلمانی سازنده نیروگاه های خورشیدی و از برندهای معتبر جهانی، با هماهنگی وزارت نیرو و کمیته ای تخصصی که مسائل سرمایه گذاری در استان تهران را دنباله گیری می کند، به دنبال سرمایه گذاری در این زمینه در استان تهران به عنوان منطقه ای سوق الجیشی در کشور که باید در زمینه تامین انرژی از وابستگی به یک نیروگاه خارج شود، هستند.
وی خاطرنشان کرد: از آنجا که در تهران و سطح استان، از فناوری های روز دنیا استفاده شده و امکان کنترل و مانیتورینگ وقایع وجود دارد، این شرکت علاقه مند به فعالیت در این خصوص در این خطه از ایران اسلامی شده است.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران گفت: هم اینک با همکاری مسؤولان ذیربط استان، زمینی به مساحت افزون بر 150 هکتار در اطراف شهرک صنعتی شمس آباد انتخاب شده که فرآیند واگذاری آن به این شرکت از طریق فرمانداری تهران در دست پیگیری است.
وی تصریح کرد: با انجام این مهم و سرمایه گذاری طرف آلمانی، نخستین نیروگاه خورشیدی 50 مگاواتی در استان تهران ایجاد و مطابق قرارداد، به مدت 20 سال انرژی تولید آن با قیمت های مصوب شده به صورت تضمینی از این سرمایه گذاران خریداری خواهد شد.
بربند یادآور شد: هرچند انرژی تولیدی در این نیروگاه به شبکه برق سراسری تزریق خواهد شد، اما بیشتر آن برای تامین برق مورد نیاز شهرک صنعتی شمس آباد مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
وی خاطرنشان کرد: در این زمینه، برای تولید 200 مگاوات برق از نیروگاه های خورشیدی در سطح استان برنامه ریزی شده است.
این مقام مسؤول افزود: اجرای این پروژه علاوه بر ورود سرمایه و تکنولوژی به کشور، امکان تامین انرژی پاک در راستای پایداری محیط زیست را نیز فراهم می کند و از نظر مقوله پدافند غیرعامل نیز پایداری در شبکه برق استان در مواقع بحران را به همراه خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران با اشاره به تلاش دسته جمعی مسؤولان فرمانداری تهران، وزارت نیرو، توانیر و سانا که طی 10 روز آینده تحویل زمین مربوطه و عقد قرارداد را به انجام می رسانند، تاکید کرد: مسؤولیت صدور مجوز، پروانه بهره برداری، تحویل زمین و خرید برق به صورت تضمینی برعهده طرف ایرانی است و مابقی کارها و سرمایه گذاری لازم از سوی شرکت آلمانی انجام می پذیرد

تاریخ ثبت : 1394/08/03 09:07