حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>بخشداری لواسان الگوی بهینه مصرف برق در منطقه لواسان شناخته شد
عنوان خبر :بخشداری لواسان الگوی بهینه مصرف برق در منطقه لواسان شناخته شد
خلاصه خبر :بخشداری لواسان در مصرف بهینه برق به عنوان الگوی نمونه در ادارات این شهرستان شناخته شد.
متن خبر :

مهندس حمد حیدری بخشدار لواسان در این باره گفت: مصرف بهینه و مدیریت مصرف یک کار فرهنگی است و باید در سطح جامعه فرهنگ سازی شود.

وی بخشداری را به عنوان الگویی برای مصرف بهینه معرفی کرد و گفت: این اداره می تواند تاثیرگذارترین مورد برای سایر ادارات و مردم منطقه باشد.

مهندس حیدری افزود: در راستای بهینه سازی مصرف برق در ساختمان بخشدار ی اقداماتی همچون: استفاده از لامپ های کم مصرف در کل ساختمان، تمیز کردن پنجره ها برای استفاده بهتر از نور و روشنایی طبیعی، کنار زدن پرده ها، جمع آوری پرده های سالن جلسات و اجتماعات، خاموش بودن چراغ ها و لامپ ها در زمان برگزاری جلسات، استفاده از کولرهای آبی از ساعت 10 صبح به بعد، ممانعت از استفاده از کولرهای گازی و اسپیلت، استفاده از سایبان روی کولر برای جلوگیری از تابش مستقیم نور آفتاب و بهره گیری از پنجره های دو جداره برای ساختمان بخشداری، عنوان کرد.

وی ادامه داد: مقرر شده است، بخشداری لواسان جهت پی گیری در راستای مدیریت مصرف برق مکاتباتی با ادارات تابعه انجام دهد و قسمتی از سالن انتظار بخشداری به بنرها و استندهای مدیریت مصرف اختصاص یابد و همچنین از طریق بروشورهای مربوطه اطلاع رسانی لازم در این خصوص انجام شود.

حمد حیدری ادامه داد: این روند تا پایان سال جاری ادامه خواهد داشت و در زمان بحران و انتخابات که فعالیت های کاری به ساعات شب کشیده خواهد شد از ژنراتور استفاده شود.

وی در تکمیل صحبت های خود گفت: بخشداری لواسانات با مساحت 2400 متر مربع و ساختمان اداری دو طبقه دارای 15 نفر پرسنل می باشد که با انجام فعالیت های مدیریت مصرف در مقایسه با سال گذشته 40 تا 50 درصد کاهش مصرف برق مشاهده می شود.

تاریخ ثبت : 1394/06/08 08:53