حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>مدیر عامل شرکت توزیع برق استان تهران:بهره گیری از پانل خورشیدی راهکاری ارزنده برای تامین برق صنایع است
عنوان خبر :مدیر عامل شرکت توزیع برق استان تهران:بهره گیری از پانل خورشیدی راهکاری ارزنده برای تامین برق صنایع است
خلاصه خبر :همایش هم اندیشی و تعامل سازنده جهت تامین برق پایدار مشترکین با محصور فرصت های همکاری صنعت و برق برای تامین منافع اقتصادی صنایع در شرکت توزیع برق استان تهران برگزار شد.
متن خبر :

مهندس بربند مدیر عامل شرکت در این همایش اظهار داشت: در تابستان گذشته با همکاری صنایع توانستیم تابستانی بدون خاموشی را سپری کنیم.

رشد بار امسال هم 7 درصد پیش بینی شده است که اگر معادلات اقتصادی که در دنیا در حال انجام است، مسیر طبیعی خود را داشته باشد، احتمال صعود افزایش ظرفیت کارخانه ها و تولید انجام می شود و موج حرکت صنایع باعث افزایش بار می شود و این هم ما را بر آن می دارد که به طور مستمر و جدی در کنار صنایع باشیم و نیازهای آنها را در زمینه تامین انرژی برطرف کنیم.

وی ادامه داد: با توجه به سرعت روزافزون بهره گیری از تکنولوژی در دنیا و تامین برق در کشور متناسب با نیازهای جدید و همچنین پررنگ شدن مسایل زیست محیطی و تامین برق از منابع پاک، راهکارهای جدید را می طلبد که ما نیز باید مطابق با کشورهای پیشرفته به این سمت حرکت کنیم و احداث نیروگاه های خورشیدی توسط مشترکین موضوع بسیار مهم و قابل توجهی است که مسئولین نیز در این زمینه همکاری های لازم را خواهند داشت و الزامی کردن نصب پنل های خورشیدی برای ادارات، صنایع و پایان کار ساختمان های فعالیت جدیدی است و مراجع قانونی برای التزام این موضوع حرکت های لازم را آغاز کرده اند.

مهندس شاکری قائم مقام شرکت در سخنانی به تشریح، سرویس های ویژه شرکت برای ارایه خدمات بهتر به مشترکین صنعتی پرداخت و گفت: در سال های ابتدایی همکاری مشترکین صنعتی با شرکت می بایست در یک بازه زمانی مشخص میزان مدیریت مصرف و همکاری آنها و سنجش انرژی مصرفی انجام می شد که امکانات لازم در این زمینه وجود نداشت و در سال های اخیر با توسعه زیرساخت های مخابراتی، نرم افزاری و کامپیوتری میزان سنجش و پایش مصارف به صورت دقیق، از راه دور و آنلاین انجام می گیرد، به گونه ای که در حال حاضر بدون دخالت خطای انسانی، میزان مصارف مشترکین به راحتی رصد شده و به صورت گزارش های دقیق در دسترس وجود دارد که این اطلاعات می تواند در اختیار مشترکین نیز قرار گیرد.

وی افزود: وضعیت موجود سیستم های قرائت دور به این گونه است که در بخش اشتراک های ولتاژ اولیه (250 مگاوات به بالا) 801 مشترک صنعتی وجود دارد که 362 مشترک دارای سیستم قرائت از راه دور هستند و مشترکینی که از لحاظ قدرت بالای یک مگاوات هستند 333 مشترک بوده که 192 مشترک سیستم قرائت از راه دور را دارا هستند و امیدواریم در آینده بسیار نزدیک مابقی مشترکین نیز این این سیستم بهره مند شوند.

مهندس شاکری افزود: بهره گیری از نیروگاه های تولید پراکنده (CHPو CCHP) و نیروگاه های پاک (بادی و خورشیدی) از دیگر راه های تولید انرژی است که صنایع می توانند به خوبی از آن بهره بگیرند و سیاست های تشویقی بسیار خوبی از سوی دولت برای تولید انرژی به خصوص از انرژی های پاک در نظر گرفته شده است که نه تنها کاهش تلفات انرژی را به دنبال دارد، بلکه باعث حفظ منابع نفتی و فسیلی کشور شده و مسایل زیست محیطی تولید برق را به حداقل می رساند.

وی در پایان سخنان خود گفت: ارسال پیامک خاموشی های با برنامه از سوی شرکت به مدیران ارشد و مسئولین شرکت های صنعتی یکی از برنامه های شرکت است که امیدواریم این همکاری به صورت دقیق و مستمر انجام شود تا برنامه ریزی های لازم جهت انجام فعالیت های کاری، پیش از خاموشی، در صنایع انجام شود.

مهندس افشین بهتویی مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت در حاشیه این همایش در گفت و گویی گفت: با توجه به اینکه شرکت توزیع برق استان تهران در سال های اخیر با تلاش و سرمایه گذاری مناسب و استفاده از تکنولوژي های جدید و بهبود کارایی، گام های موثری در ارتقای سطح کمی و کیفی خدمات به مشترکین برداشته است، نیاز به ارتباط مستقیم و رودرو با مشترکین به خصوص مشترکین عمده صنعتی که سهم به سزایی در مصرف و درآمد شرکت دارند، ضروری به نظر می رسید.

وی افزود: موارد یاد شده باعث شده که در جلسات پیک سایی و هماهنگی مدیریت و پاسخ گویی بار سال 94 مقرر شد همایش یاد شده با حضور مشترکین عمده صنعتی برگزار شود تا ضمن اطلاع رسانی طرح های برنامه های حمایتی شرکت از مشترکین به آنها ارایه گردد.

بهتویی در تکمیل صحبت های خود گفت: از دستاوردهای بسیار مهم این همایش حضور موثر تعداد قابل توجهی از مشترکین عمده صنعتی در این نشست، آشنایی با سرویس ها و خدمات ویژه شرکت و برنامه ریزی پاسخ گویی و مدیریت بار، آشنایی با مباحث روز پاسخ گویی بار دنیا و همچنین ایجاد فضایی صمیمانه و بیان مشکلات مشترکین بدون واسطه با مدیران و مسئولین ارشد شرکت و تجربه اندوزی جهت برگزاری همایش های بزرگتر در سال های آتی است.

دکتر فتوحی فیروآبادی رئیس دانشگاه صنعتی شریف نیز از دیگر سخنرانان همایش بود که در خصوص مدیریت پاسخ گویی بار در فضای تجدید ساختار یافته صنعت برق با رویکرد برد ـ برد تولید کننده و مصرف کننده انرژی سخنانی را بیان کرد.

گفتنی است، در پایان این مراسم به 5 شرکت صنعتی برتر الکتروژن، پارس آنلاین، لوله و ماشین سازی ایران، ایران یاسا تایر و نایلون سفید که در تابستان گذشته بهترین همکاری را در اجرای طرح های پیک سایی داشته، قدردانی شد.

تاریخ ثبت : 1394/03/11 10:37