حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>امام جمعه شهرستان ری در جمع مدیران شرکت توزیع برق استان تهران:تریبون نماز جمعه در راستای فرهنگ سازی کاهش تلفات در اختیار مدیران صنعت برق است
عنوان خبر :امام جمعه شهرستان ری در جمع مدیران شرکت توزیع برق استان تهران:تریبون نماز جمعه در راستای فرهنگ سازی کاهش تلفات در اختیار مدیران صنعت برق است
خلاصه خبر :ائمه جمعه و جماعات آماده همکاری در زمینه فرهنگ سازی در خصوص کاهش تلفات هستند و تریبون نماز جمعه برای اطلاع رسانی در اختیار صنعت برق است.
متن خبر :

حجت الاسلام و المسلمین شاهچراغی امام جمعه شهرستان ری در مراسمی که به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر در ستاد شرکت توزیع برق استان تهران با حضور صحراپور فرمانده بسیج وزارت نیرو و مدیران ستاد و مناطق شرکت توزیع برق استان تهران به همت پایگاه مرکزی بسیج برگزار شده بود، ضمن تبریک ماه رجب و ولادت های پرخیر و برکت این ماه و مبعث پیامبر اظهار داشت: در روایات و کتب اخلاقی 3 عنوان اخلاقی توصیه شده است، یکی از آنها محاسن اخلاقی است که در ذات وجودی همه انسان ها وجود دارد و اگر کسی از آن بهره نگیرد به خودش ظلم کرده است مانند زیبا سخن گفتن و مهربانی.

از دیگر این موارد می توان به مکارم اخلاق اشاره کرد که در نهاد انسان نیست بلکه باید کسب کند و نیاز به تمرین دارد و انسان باید روی نفس خود پابگذارد. دیگر صفت ارزنده ای که وجود دارد، معالی اخلاق بوده که بسیار ارزنده است و یکی از راه های نزدیک شدن به خدا است و آن خدمت به خلق خدا و گره گشایی از کار مردم است و در روایات آمده است که خدا بنده ای را که دوست دارد کلید کار خیر قرار می دهد.

امام جمعه شهرستان با تاکید بر این مهم افزود: اگر امروز خداوند این توفیق را به شما داده که خدمتگزار مردم باشید، تمام توان خود را د راین راه به کار گیرید و خداوند شما را وسیله ای قرار داده که چراغ های خانه مردم را روشن نگه دارید.

وی ادامه داد: آنچه که امروز دغدغه صنعت برق و مدیران این مجموعه است، بحث کاهش تلفات است که در اینجا آمادگی خود را برای فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در این خصوص اعلام می کنیم.

در ادامه مهندس بربند مدیر عامل شرکت در سخنانی گفت: همه همکاران تمام تلاش خود را به کار گرفته اند که در خدمتگزاری به مردم از چیزی فرو گذار نکنند.

مدیران ستاد و مناطق شرکت بسیجیان پرتلاشی هستند که مکتب مدیریتی رایج در کشور را به عنوان مبنای تئوری کار و مکتب بسیجی را به عنوان سرلوحه فعالیت های عملیاتی خود قرار داده اند.

وی افزود: این رویکرد بسیجی و تلاشگری، از چند سال قبل و با اجرای طرح های جهادی در شرکت نهادینه شده است که به یاری خداوند متعال نتایج ارزنده ای را به دنبال داشته است.

مهندس بربند با اشاره به بحث کاهش تلفات افزود: به دستور مقام عالی وزارت، این مهم در دستورکار مدیران و همکاران قرار گرفته و تلاش های بسیجی ما برای کاهش تلفات آغاز شده که با اجرای 7 طرح جهادی بسیجی، فعالیت های لازم برای کاهش تلفات انجام شده که علاوه بر آوردهای مالی، باعث بالا رفتن قابلیت اطمینان در شبکه شده است و در نتیجه توانسته ایم پاسخ گویی بهتری به مردم در جهت ارایه برق مطمئن داشته باشیم که رمز موفقیت ما، تلاش های جهادی و بسیجی بوده است.

مهندس بربند ادامه داد: تلفات شرکت در سال گذشته 32 درصد بوده که در پایان سال به 2/18 درصد و در حال حاضر به 6/15 درصد رسیده و امیدواریم تا پایان مهرماه 94 به کمتر از 12 درصد برسد که با این اقدام ارزنده به اندازه تولید یک نیروگاه می توانیم به صنعت برق کمک کنیم که در واقع جلوگیری از هدر روی برق و صرفه جویی را تولید نیروی برق مجازی نام گذاری کرده ایم که با دقت و همت مدیران و همکاران مجموعه دستاوردهای خوبی داشته ایم.

مهندس رحیمی معاون مدیر عامل در شهرستان ری و فرمانده پایگاه بسیج مرکزی نیز در سخنانی ضمن تبریک ولادت حضرت علی (ع) و روز پدر، در گزارشی اهم فعالیت های پایگاه بسیجی مرکزی شرکت را اعلام کرد و گفت: تشکیل شورای مرکزی و پایگاه مناطق به صورت ماهانه و منظم، برگزاری ولادت حضرت فاطمه (س) با همکاری شورای فرهنگی و امور بانوان، برگزاری ایستگاه های صلواتی در حرم مطهر و هفته دفاع مقدس و روز اربعین حسینی، تقدیر از بسیجیان نمونه در هفته دفاع مقدس، برگزاری همایش خدمات مشترکین در راستای کاهش تلفات با همکاری معاونت خدمات مشترکین، برگزاری اردوهای زیارتی با همکاری امور بانوان، برگزاری اولین و بزرگ ترین لیگ فوتسال با حضور 10 تیم از مناطق و ستاد با 76 بازی، دیدار با 40 خانواده شهدا و جانبازان و کاشت نهال به مناسبت روز شهید، تجدید میثاق با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و شهدای دولت، اجرای طرح جهادی میثاق با ولایت در راستای کاهش تلفات در مناطق مختلف تحت پوشش شرکت، از مهم ترین اقدامات انجام شده است.

تاریخ ثبت : 1394/02/09 09:45