حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>مدیر عامل شرکت توزیع برق استان تهران:آماده صدور دانش فنی به کشورهای منطقه هستیم
عنوان خبر :مدیر عامل شرکت توزیع برق استان تهران:آماده صدور دانش فنی به کشورهای منطقه هستیم
خلاصه خبر :نیازها و دغدغه های شرکت توزیع برق استان تهران نیازهای تکنولوژی روز دنیا است که بسیاری از کشورهای بزرگ دنیا هم درگیر آن هستند.
متن خبر :

مهندس بربند در حاشیه نشست با نمایندگان موسسه جایکا ژاپن در خصوص فناوری های سازگار با محیط زیست، با اعلام این مطلب گفت: مباحثی همچون انرژی های نو و هوشمندسازی شبکه از جمله فعالیت هایی است که ما همگام با کشورهای بزرگ دنیا همچون ژاپن آغاز کرده ایم ولی زیرساخت های لازم را برای سرعت بخشیدن به فعالیت ها نداشته ایم از این رو همگام با انجام مطالعات و تحقیقات لازم برای پیاده سازی آنها، در جهت توسعه زیرساخت های لازم فعالیت های گسترده ای نیز انجام داده ایم.

وی افزود: استفاده از تکنولوژی های ارزنده در جهت کاهش تلفات فنی در شبکه و بهره گیری از ترانس هایی با هسته آمورف به جای هسته سیلیکونی از تکنولوژی های نویی در ایران است که با همت متخصصان داخلی و بهره گیری از تجربیات کشورهایی همچون ژاپن در این زمینه در تلاشیم که به استقرار بهره گیری از این سیستم ها در فعالیت های شرکت توزیع، سرعت بخشیم.

بربند ادامه داد: نتیجه مذاکرات ما با نمایندگان جایکا حاکی از این است که پیشرفت ها و دستاوردهای شرکت توزیع برق استان تهران در زمینه بهره گیری از اتوماسیون شبکه و MIS(سیستم مدیریت یکپارچه اطلاعات) که یک سیستم مدیریتی نوین در دنیا است، توجه آنها را به خود جلب کرده است که امیدواریم با حمایت وزارت نیرو، راه های همکاری با آنها فراهم شود.

مهندس بربند گفت: با توجه به نامگذاری سال 94 از سوی مقام معظم رهبری به نام سال همدلی و همزبانی دولت و ملت، تلاش ما بر این است که شرکت توزیع برق استان تهران، یک بنگاه اقتصادی شود و خودگردانی واحدها به مرحله اجرا درآید.

همچنین پروژه های روز تحقیقاتی در زمینه انرژی های نو و آموزش همکاران به عنوان یکی از برنامه های اصلی سال 94 را در پیش رو داریم و امیدواریم همانند سال های گذشته با صدور دانش فنی به کشورهای منطقه و کشورهای آفریقایی ارزآوری لازم را برای صنعت برق داشته باشیم. در ادامه مریم شریفی کارشناس گروه نوآوری و توسعه فناوری دفتر برنامه ریزی کلان برق و انرژی وزارت نیرو در گفت و گویی در خصوص این نشست گفت: طرح جامع "شناسایی ،به کارگیری و بومی سازی فناوری های سازگار با محیط زیست در صنعت برق"در سال 2013 از سوی وزارت نیرو به موسسه جایکا پیشنهاد داده شد که پس از بحث و بررسی مراحل تصویب اولیه آن انجام شده است که در حال حاضر در مرحله تهیه چارچوب قرار داد، است.

وی هدف از بازدید از شرکت را بررسی اقدامات انجام شده شرکت توزیع برق استان تهران در خصوص کاهش تلفات اعلام کرد و گفت: خوشبختانه فعالیت های انجام شده فراتر از انتظار نمایندگان موسسه جایکا بوده است و آنها از فعالیت های انجام شده شگفت زده شده اند و امیدواریم که بتوانیم در زمینه اجرای طرح جامع یاد شده از تخصص و تجربیات همکاران این شرکت بهره مند شویم.

تاریخ ثبت : 1394/02/01 09:02