حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>مدیر دفتر آموزش:همکاران با ارزش ترین سرمایه های سازمان هستند
عنوان خبر :مدیر دفتر آموزش:همکاران با ارزش ترین سرمایه های سازمان هستند
خلاصه خبر :از آنجائیکه بحث آموزش یکی از اصولی ترین و اساسی ترین پایه های زیربنایی پیشرفت نیروی انسانی که سرمایه های اصلی یک سازمان هستند می باشد در جهت ارتقای سطح دانش و سنجش نیازهای آموزشی آنها مطابق با اهداف سازمانی نیازسنجی آموزش در پایان سال 92 مطابق سال های گذشته انجام و براساس نیاز شرکت، دوره ها اولویت بندی و پس از آن در کمیته آموزش و برنامه ریزی نیروی انسانی به ریاست مدیر عامل و معاونین شرکت و سایر اعضا، طرح و برنامه ریزی گردید.
متن خبر :

شهناز غیاثی مشاور مدیر عامل در امور بانوان و خانواده و مدیر دفتر آموزش شرکت افزود: یکی از مقولاتی که امروزه در دنیا و کشور ما به طور جدی مطرح شده، بهره گیری از انرژی های نو و تجدیدپذیر برای تولید برق است. دفتر آموزش نیز با مدنظر قرار دادن این مهم، گام هایی را در ارتباط با تقویت دانش مدیران و کارشناسان در بحث فتوولتائیک برداشت، که در این راستا تعداد 40 نفر از مدیران و کارشناسان مرتبط با این حوزه برای حضور در دوره های آموزشی فتوولتائیک به دانشگاه تهران معرفی شدند.

از سوی دیگر، با توجه به اینکه بحث کاهش تلفات به عنوان دغدغه اصلی وزارت نیرو و شرکت مادر تخصصی توانیر مطرح شده است، مدیران و کارکنان شرکت توزیع برق استان تهران نیز همگام با سایر مسئولین صنعت برق، این مهم را در دستورکار فعالیت های خود قرار دادند، دفتر آموزش نیز با برنامه ریزی ها و مطالعات دقیق و تطبیق با سیلابس های موجود، با بهره گیری از یکی از اساتید صاحب فن و دانش، با برگزاری یک دوره آموزشی در ارتباط با کاهش تلفات و دوره متعادل سازی بار، 55 نفر از مدیران و کارشناسان مرتبط را از این آموزش بهره مند گردانید.

غیاثی از برگزاری در حدود 52 هزار ساعت دوره آموزشی برای همکاران در بخش های شغلی مختلف خبر داد و گفت: از عناوین این دوره ها می توان به برگزاری دوره ارتباطات سازمانی، دوره تفکر سیستمی، آشنایی با اصول بهره برداری از شبکه های توزیع، برپایی دوره آموزش تحلیل اصول بازار، دوره آموزشی E-Learning، دوره های تخصصی ITو ... اشاره کرد.

خوشبختانه یکی از دستاوردهای مهم واحد معاونت منابع انسانی شرکت و دفتر آموزش که با حمایت مدیران ارشد سازمان، موفق به راه اندازی و بهره گیری آن شدیم، تجهیز و راه اندازی کلاس آموزشی با تکنولوژی روز، به ظرفیت 30 نفر است که در نوع خود در بین شرکت های توزیع منحصر به فرد است.

وی ادامه داد: راه اندازی سایت عملیاتی از دیگر فعالیت های معاونت منابع انسانی در بخش آموزش و دفتر ایمنی و مدیریت بحران است که همکاران فنی و اجرایی پس از گذراندن دوره های تئوری برای بازآموزی مهارت های فنی به صورت عملی و کاربردی نسبت به نصب شبکه و تاسیسات مورد نیاز برای آموزش و یادگیری اصول ایمنی و انجام کار بر روی شبکه اقدام می کنند.

مدیر دفتر آموزش ادامه داد: همکاران براساس بخشنامه نظام جامع به دوره ها اعزام می شوند که پس از گذراندن دوره ها به صورت کامل و ارایه پایان نامه تخصصی، موفق به کسب مقطع تحصیلی بالاتر می گردند.

مشاور مدیر عامل در امور بانوان و خانواده، در خصوص این بخش از فعالیت ها گفت: در راستای تحکیم بنیان خانواده و افزایش روحیه و شادابی روان همکاران و دور کردن از استرس در محیط کار که باعث افزایش راندمان کاری می شود، دوره های آموزشی تکنیک های زندگی و کاری در قالب مهارتهای زندگی، خانواده پایدار و نشاط در زندگی، توسط اساتید مجرب در ستاد و تمامی مناطق تحت پوشش شرکت به طور مداوم و مستمر برگزار شد که خوشبختانه از سوی همکاران استقبال بسیار خوبی شد.

وی از برگزاری مسابقات مختلف ورزشی برای بالا بردن آمادگی جسمی خانم های همکار خبر داد و گفت: مسابقه شنا و تیر و کمان به مناسبت ایام ا... دهه فجر در بین بانوان همکار برگزار شد که خوشبختانه این مهم نیز مورد استقبال واقع شد و به نفرات برگزیده اول تا سوم نیز جوایزی به رسم یادبود اهدا شد.

تاریخ ثبت : 1393/12/05 13:31