حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>با حضور رئیس انجمن علمی شبکه هوشمند انرژی ایران:سیستم هوشمند شبکه روشنایی معابر توزیع برق استان تهران مورد بهره برداری قرار گرفت
عنوان خبر :با حضور رئیس انجمن علمی شبکه هوشمند انرژی ایران:سیستم هوشمند شبکه روشنایی معابر توزیع برق استان تهران مورد بهره برداری قرار گرفت
خلاصه خبر :با حضور دکتر محمدرضا عارف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس انجمن علمی شبکه هوشمند انرژی ایران، سیستم هوشمند شبکه روشنایی معابر که توسط شرکت توزیع نیروی برق استان تهران انجام شده بود، راه اندازی شد.
متن خبر :

دکتر عارف در حاشیه این مراسم در گفت و گویی اظهار داشت: هوشمندسازی شبکه برق در همه جای دنیا در اولویت است و این مهم در شرکت توزیع برق استان تهران به خوبی در نظر گرفته شده است که سایر شرکت های توزیع نیز می توانند از تجربیات آنها بهره بگیرند.

وی از همکاری خوب این انجمن با وزارت نیرو و صنعت برق خبر داد و گفت: با توجه به اینکه پیشرفت های به دست آمده در صنعت برق بر سایر بخش ها نیز تاثیرگذار است، متخصصین و مدیران صنعت برق باید گام های ارزنده ای در جهت توسعه هوشمندسازی شبکه های برق بردارند و هوشمندسازی را به جدیت دنبال کنند.

مهندس سیدعلی بربند مدیر عامل شرکت توزیع برق استان تهران نیز در خصوص این پروژه گفت: طراحی، ساخت و پیاده سازی سیستم جامع اتوماسیون، تشخیص خطا و کنترل بهینه و هوشمند شبکه روشنایی معابر همکاری مشترک تیم تحقیقاتی دانشکده مهندسی برق دانشگاه تهران و شرکت توزیع برق استان تهران است که به صورت پایلوت در خیابان شهید رجایی شهرستان ری و بر روی 25 پایه انجام شده است.

وی افزود: اجرای این پروژه می تواند سرعت در فعالیت ها را بالا برد و این امکان را به وجود می آورد که همه و یا دسته ای از لامپ ها در ساعات مختلف شبانه روز در یک معبر براساس فرامین ارسالی از مرکز توزیع براساس یک الگوریتم هوشمند برنامه ریزی شده و اطلاعات ارسالی از حسگرها روشن و خاموش شوند.

همچنین می توان ولتاژ اعمالی به لامپ ها در ساعات مختلف شبانه روز به منظور کنترل و کاهش توان مصرفی و نیز افزایش طول عمر لامپ ها و کمک به پایایی شبکه را انجام داد و تشخیص سوختگی لامپ ها، محل و زمان دقیق آن به طور اتوماتیک و ارسال گزارش آن به مرکز جهت تعویض نیز به راحتی امکان پذیر می شود.

وی تشخیص مسایل و مشکلات غیرمترقبه از قبیل سرقت کابل و دستکاری درب پایه ها و ... را از دیگر مزایای بهره گیری از سیستم هوشمند شبکه عنوان کرد.

تاریخ ثبت : 1393/11/06 15:24