حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>فرمانداری ری:تلاش های ارزنده صنعت برق در جهت خودکفایی کشور قابل تحسین است
عنوان خبر :فرمانداری ری:تلاش های ارزنده صنعت برق در جهت خودکفایی کشور قابل تحسین است
خلاصه خبر :طرح جهادی میثاق با ولایت در راستای کاهش تلفات از سوی بسیج شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در منطقه برق ری انجام شد.
متن خبر :

دکتر جمالی پور فرماندار شهرستان ری در مراسم افتتاحیه این طرح در سخنانی اظهار داشت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص توجه به ظرفیت داخلی و بهره گیری از توان متخصصین و باور اینکه با توان داخلی می توان کارهای بزرگ انجام داد، همه افراد جامعه باید این مهم را سرلوحه کارهای خود قرار دهند که به طور قطع بهره گیری از این توان و پتانسیل کشور را به سمت توسعه و پیشرفت قابل قبولی هدایت می کند.

وی افزود: آنچه کشور را می سازد و آن را تبدیل به یک کشور آباد می کند عزم تک تک افراد جامعه است، افرادی که به این باور رسیده اند که اگر کار خود را به درستی انجام انجام دهند، به آبادانی کشور یاری خواهند رساند.

فرماندار ری ادامه داد: باید فرهنگ کارآفرینی در کشور نهادینه شود و همه باید با توان و تخصص خود به حرکت کشور در مسیر توسعه و پیشرفت شتاب دهند و افتخارات کسب شده در حوزه صنعت برق کشور موید این مطلب است که متخصصان صنعت برق عزم خود را جزم کرده اند که از دانش و توان جود در جهت خودکفایی و اعتلای کشور بهره گیرند که شایسته قدردانی است.

مهندس بربند مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران نیز در سخنانی گفت: امروز کاهش تلفات به عنوان یک هدف اصلی در صنعت برق مدنظر است و در حال حاضر در سطح ملی نیز بحث تلفات سوخت و کاهش آن مدنظر است و با تحریم ها و مسایل مبتلا به کشور، مسایل مربوط به سوخت اقتصاد کشور را تحت الشعاع قرار داده است و در مجموعه وزارت نیرو در جهت همگامی و اعتلای اقتصاد کشور، توجه به کاهش تلفات و هدرروی انرژی مدنظر قرار گرفته است.

اگر بتوان کاهش تلفات را به میزان معقولی کاهش داد معادل چند نیروگاه تولید برق انجام داده ایم  از این رو  می توان کاهش تلفات را تولید برق بدون سوخت نام نهاد.

وی افزود: آنچه که امروز مطرح است، مدیریت و کنترل انرژی تولیدی نیروگاه ها است و با توجه به اینکه شرکت های توزیع بودجه ای از منابع عمومی وزارت نیرو دریافت نخواهند کرد، مدیریت فروش انرژی برای این شرکت ها مساله ای حیاتی و ضروری است در همین راستا، نگرش مدیران شرکت های توزیع تغییر کرده و به این مهم پی برده اند که کاهش تلفات می تواند باعث افزایش درآمد شرکت ها شود.

از این رو توجه به کاهش تلفات در مجموعه تحت پوشش شرکت توزیع برق استان تهران آغاز شده که امروز در برق ری شاهد اجرای طرح جهادی در این زمینه خواهیم بود که به طور قطع نتایج ارزنده ای خواهد داشت و سایر مناطق نیز در همین راستا فعالیت های خود را آغاز کرده اند.

مهندس بهنام بیات معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در سخنانی گفت: متوسط کاهش تلفات در کشور 15 درصد و این رقم در شرکت توزیع برق استان تهران در ابتدای سال 93 در حدود 18 درصد بود.

می توان گفت: از این مقدار در حدود 5/2 درصد مربوط به فوق توزیع و پست های 63 و 230 کیلوولت و خطوط انتقال، 5/2 درصد مربوط به تلفات ناشی از شبکه های 20 کیلوولت، پست ها و ترانس ها و 5/4 درصد نیز مربوط به شبکه های فشار ضعیف و کابل های خودنگهدار و روشنایی معابر است که نشان دهنده این است که 5/8 درصد از تلفات، در بخش غیرفنی است که امروز در اینجا جمع شده ایم تا تمام توان خود را به کار گیریم و تلفات در این بخش را کاهش دهیم.

وی افزود: با توجه به اینکه بخش عظیمی از این رقم مربوط به برق های غیرمجاز مشهود و نامشهود است، همکاران باید خود را موظف بدانند موارد قابل رویت همچون لامپ های مدادی و یا موارد مشکوک به بهره گیری از برق های غیرمجاز، را شناسایی و نسبت به جمع آوری و رفع آن اقدام کنند.

بیات ادامه داد: هدف از برگزاری طرح جهادی میثاق با ولایت، تست لوازم اندازه گیری، نصب لوازم اندازه گیری دیجیتال و جمع آوری غیرمجازهای مشهود و نامشهود و قرائت مناسب در جهت کاهش تلفات است و امیدواریم با تلاش همکاران تا پایان سال به هدف مورد نظر صنعت برق و شرکت در راستای کاهش تلفات دست یابیم.

مهندس رحیمی فرمانده بسیج شرکت توزیع برق استان تهران و معاون مدیر عامل شرکت در شهرستان ری که مسئولیت برگزاری این همایش را برعهده داشت نیز در سخنانی گفت: طرح جهادی یاد شده با حضور 10 اکیپ از منطقه برق ری و 15 اکیپ از سایر مناطق اجرایی می شود که بیش از 500 کنتور تک فاز و سه فاز تجاری و خانگی تعویض و نصب خواهند شد.

همچنین در همین راستا اصلاح و بهینه سازی شبکه روشنایی اتوبان تهران ـ قم و خط جنوبی آزادگان انجام میشود و احداث روشنایی خیابان های سیدالشهدا و سلمان فارسی شرقی شهرستان ری نیز با همکاری شهرداری منطقه 20 و برق ری انجام می گیرد.

وی افزود: بهره برداری از شبکه محله باغ قوام و نصب لوازم اندازه گیری نیز در دستورکار قرار دارد که با هزینه ای بالغ بر 1350 میلیون ریال این کار اجرایی خواهد شد.

تاریخ ثبت : 1393/10/15 15:22