حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>قائم مقام شرکت در همایش بسیج:کاهش تلفات برق نیازمند تلاش های بسیجی است
عنوان خبر :قائم مقام شرکت در همایش بسیج:کاهش تلفات برق نیازمند تلاش های بسیجی است
خلاصه خبر :در آستانه سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به دستور حضرت امام خمینی (ره) و آغاز هفته بسیج، بسیجیان شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در جهت تجدید میثاق با آرمان های امام (ره) گردهم آمدند.
متن خبر :

در مراسمی که به همین منظور در تالار شیخ صدوق حرم شاه عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار شده بود، حجت الاسلام شاهچراغی امام جمعه شهرستان ری در سخنانی گفت: در آستانه هفته بسیج قرار داریم، هر چند که همه ایام سال اختصاص به بسیجیان دارد و باید همیشه و با همه قوا در جهت خدمت رسانی به انقلاب و مردم کشورمان کوشا باشند.

وی با اشاره به بخشی از کتاب نویسنده فرانسوی که عامل موفقیت اسلام را سه عامل اساسی معرفی کرده بود، اظهار داشت: در این کتاب آمده است حضرت محمد به عنوان پیامبری که دین اسلام را ارایه کرد، با همه وجود و توان به آن پایبند بود، همسری در خانه داشت که در همه حال و در جهت توسعه دین اسلام از هیچ تلاش و کوششی فرو گذار نکرد و سرباز گمنامی هم چون حضرت علی (ع) در خطرها، سختی ها و تمامی کارهای پیامبر همراه وی بود.

حجت الاسلام والمسلمین شاهچراغی از خانواده حضرت علی (ع) و فاطمه زهرا (س) و فرزندان دلبند و شجاعشان به عنوان یک خانواده نمونه بسیجی یاد کرد و گفت: رمز موفقیت یک بسیجی در تلاش فردی او نیست بلکه باید خانواده ای بسیجی داشته باشد که از وی حمایت کنند.

وی خصوصیات یک خانواده موفق بسیجی را برشمرد و گفت: مشخصه اصلی این خانواده ها دین مدار بودن آنهاست که با تمام وجود به خدا عشق می ورزند و در تمام کارهایشان خدا را در نظر دارند و معنویت حاصل از مدد جستن از خدا، این خانواده ها را به بزرگی می رساند، دیگر اینکه ولایت مدار هستند و با تمام وجود از ولایت دفاع می کنند و همچنین اخلاق مدار هستند به این معنی که پایبند به یک سری اصول اخلاقی همچون صداقت، پاکی، نجابت، حجاب و ... هستند و امیدواریم که همه بسیجیان در پرتو عنایات خداوند متعال در چنین خانواده ای رشد کنند و پر و بال بگیرند و در خدمت انقلاب و مردم کشور باشند.

در ادامه مهندس شاکری قائم مقام شرکت و سرپرست دفتر برنامه ریزی و بودجه شرکت نیز در سخنانی گفت: اینکه امروز ایده های برخاسته از متخصصین داخلی شرکت در سطح ملی پیگیری می شود نتیجه تلاش همه همکاران است که با همت بسیجی این مهم را اجرایی کرده اند.

وی افزود: سیاستمداران دنیا می دانند که اگر بخواهند بر کشوری حکومت کنند باید اقتصاد آن کشور را در دست بگیرند و مقام معظم رهبری با هوشیاری تمام در سال های اخیر با توجه به مهم بودن بحث اقتصاد در بین کشورهای دنیا، محورهایی که برای نامگذاری سال های مختلف در اول سال اعلام کرده اند، محورهای اقتصادی بوده است، بنابراین بسیجیان نیز باید رویکرد خود را تغییر داده و محورهای فعالیت خود را به سمت خودکفایی اقتصادی و تخصصی شدن هدایت کنند.

در حال حاضر نیز بحث کاهش تلفات در شرکت های توزیع:، بحث بسیار مهم و جدی است که نیازمند حرکت و همت بسیجی است و بر همه بسیجیان شرکت لازم است که در این عرصه با جدیت و تلاش حضور یابند تا ان شاءا... تلفات را به بخش برق به حداقل برسانند.

سردار راحمی مشاور وزیر نیرو و فرمانده مرکز بسیج وزارت نیرو از دیگر سخنرانان این مراسم بود که در سخنانی اظهار داشت: اگر استکبار جهانی امروز نتوانسته به اهداف خودش در کشور اسلامی ما دست پیدا کند، از برکت وجود بسیجیان است و چشمه جوشان بسیجی هر روز بیش از پیش باعث شکوفایی کشور می شود.

وی افزود: در وزارت نیرو و صنعت آب و برق در پشت صحنه تمام پروژه های بزرگ و ملی کشور همچون سدسازی و نیروگاه و ... حضور ارزنده و پرتلاش بسیجیان مشهود است.

فرمانده مرکز بسیج وزارت نیرو ادامه داد: بحثی که امروز مطرح است، بحث تخصصی شدن فعالیت های بسیج است و از تمام بسیجیان انتظار می رود که در این عرصه نیز همچون تمام عرصه های فعالیت های کشور، پرتلاش و استوار یاری رسان وزارت نیرو باشند.

در ادامه این مراسم عباس سلیمی معاون فرهنگی آستان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و خادم قرآنی کشور در سخنانی با اشاره به مسئولیت های بسیج از دیدگاه امام (ره) اظهار داشت: می توان مسئولیت های بسیج را از منظر ایشان شامل موارد زیر برشمرد:

حمایت از شعارهای جهانی انقلاب، دفاع از هویت ملی و دینی، حضور درعرصه سازندگی کشور، ضرورت حفظ آمادگی دائم و عدم غفلت از دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی، ضرورت دشمن شناسی، مقابله با اشاعه فساد از سوی دشمن، باز کردن عرصه های تازه سازندگی، تقویت و افزایش بصیرت و آگاهی، خودسازی، حفظ و ارتباط با خداوند متعال و ...

وی ادامه داد: مسئولیت بسیج بسیار بزرگ است و باید در محضر خدا و پیامبر پاسخ گوی این مسئولیت ها باشند.

مهندس رحیمی معاون مدیر عامل در شهرستان ری و فرمانده پایگاه مرکزی بسیج نیز در سخنانی گزارش فعالیت های انجام شده را عنوان کرد وگفت :تشکیل جلسه شورای پایگاه مرکزی و پایگاه های مناطق هر ماه، برگزاری مراسم ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) با همکاری شورای فرهنگی، برگزاری اولین و بزرگترین لیگ فوتسال با حضور 18 تیم از مناطق و ستاد (شروع بازی ها از اول مهر و اختتامیه آن در هفته بسیج)، برپایی ایستگاه صلواتی در حرم مطهر (ره)، دیدار از خانواده های شهدا در هفته دفاع مقدس، برگزاری ایستگاه صلواتی در هفته دفاع مقدس، تقدیر از بسیجیان نمونه در هفته دفاع مقدس، برگزاری همایش خدمات مشترکین در راستای کاهش تلفات با همکاری معاونت خدمات مشترکین، برگزاری اردوی زیارتی با همکاری بسیج خواهران و امور زنان، برگزاری اردوی اجتماعی خواهران با همکاری بسیج خواهران و امور بانوان از رئوس فعالیت های انجام گرفته است.

وی افزود: امروز که یکی از دغدغه های اصلی صنعت برق کشور و شرکت های توزیع بحث کاهش تلفات است، بسیجیان شرکت نیز همچون گذشته با تمام قوا یاری رسان مدیران ارشد شرکت در راستای کاهش تلفات هستند.

تاریخ ثبت : 1393/08/27 16:06