حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>بهره گیری از سیستم های فتوولتائیک برای تولید برق در استان تهران محقق خواهد شد
عنوان خبر :بهره گیری از سیستم های فتوولتائیک برای تولید برق در استان تهران محقق خواهد شد
خلاصه خبر :بهره گیری از سیستم های فتوولتائیک برای تولید 300 مگاوات انرژی با کمک یک سرمایه گذار در محدوده تحت پوشش شرکت توزیع برق استان تهران ممکن شد.
متن خبر :

در نشستی که با حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نماینده نهاد ریاست جمهوری در بخش فناوری و مدیران شرکت توزیع برق استان تهران در خصوص جلب مشارکت یک سرمایه گذار برای ایجاد سیستم های فتوولتائیک در محدوده تحت پوشش شرکت توزیع برق استان تهران برگزار شده بود، دکتر علی مردی رئیس کمیسیون انرژی مجلساظهار داشت: تلاش و کوشش همکاران مجموعه برق قابل تقدیر است و شما نیازهای اساسی زندگی مردم را برطرف می کنید و ما از همکاران برقی پشتیبانی می کنیم.

وی افزود: طرحی به مجلس تحت عنوان "حمایت از صنعت برق" ارایه شده که در این طرح همه مسایل و مشکلاتی که صنعت برق مبتلا به آن است با دقت و کیفیت بسیار خوبی برآورد شده که اگر به تصویب برسد مشکلات صنعت برق تا حد بسیار زیادی برطرف می شود.

وی افزود: دنیا به دنبال انرژی های نو و تجدیدپذیر است و در این زمینه سرمایه گذاری های زیادی انجام داده اند که ما هم به دنبال آن هستیم که این مهم را در کشور خوداجرایی کنیم و وابستگی کشور را به بودجه نفت کاهش دهیم و مشارکت بخش خصوصی را اداره فعالیت ها در کشور جلب کنیم و در اینجا اعلام می کنم که با تمام توان در خدمت هستیم که چه از طریق قانون و چه از طریق نظارت حمایت های لازم را انجام دهیم.

در ادامه حسین امیری عضو کمیسیون انرژی مجلسدر سخنانی اظهار داشت: ما در برنامه های مجلس در کنار مسایل کلانی که در کشور وجود دارد، تلاش کردیم هم حمایت های لازم را از بخش خصوصی داشته باشیم و هم بخش دولتی و هر دو را در کنار هم رشد دهیم به خصوص بخش های اساسی چون صنعت آب و برق.

وی ادامه داد: امروزه در کلان شهرهایی مانند شهر تهران بحث آلایندگی بسیار مهم است که استفاده از انرژی پاک در مصارف خانگی، تجاری و حمل و نقل در کاهش آلودگی نقش بسزایی دارد که علاوه بر آن کمک شایانی به بهینه سازی مصرف انرژی می کند.

دکتر طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامینیز در سخنانی گفت: استان تهران از لحاظ جمعیت و تعداد مشترکین و وسعت جغرافیایی از حجم بالایی برخوردار است و یکی از مهم ترین مصرف کننده های برق است و مشترکان صنعتی نیز در این محدوده فعالیت دارند، از این رو توسعه انرژی های نو در استان تهران علاوه بر اشتغال زایی می تواند، آلودگی را برطرف کرده و هم سطح تکنولوژی تولید انرژی را در این منطقه بالا ببرد.

از این رو باید با مشارکت بخش خصوصی و مجموعه ای از بانک ها تلاش ها و اقدامات لازم را در بهره گیری از سیستم های تولید انرژی پاک به کار برد که خوشبختانه این مهم از طریق سرمایه گذار بخش خصوصی و شرکت توزیع برق استان تهران در حال تحقق است.

دکتر امیرحسین میرآبادی مدیر فن آوری های پاک مرکز همکاری های فن آوری و نوآوری ریاست جمهوری از دیگر سخنرانان این نشست بود: امروز شاهد استقبال از ایجاد و توسعه انرژی پاک و تجدیدپذیر در این جمع هستیم.

وی افزود: استفاده از انرژی های تجدیدپذیر برای ما انتخاب نیست، اجبار است و یکی از مشکلاتی که ما با آن دست به گریبان بودیم خرید و ورود تجهیزات به داخل کشور و منسوخ شدن آن بود و توجه جدی به انتقال دانش فنی صورت نگرفته بود و توجه جدی به انتقال دانش فنی صورت نگرفته بود و خوشبختانه مشارکت یک سرمایه گذار برای تولید 300 مگاوات انرژی در سال جلب شده است که نیازمند همکاری همه بخش ها مانند دولت، مجلس، بهره برداران و صنعت برق است.

مهندس بربند مدیر عامل شرکت نیز در حاشیه این نشست در گفت و گویی گفت: پتانسیل خوب ایران در انرژی خورشیدی، ظرفت کم نظیری در منطقه است که باید مورد استفاده برای تولید برق قرار گیرد.

وی افزود: طراحی سیستم های فتوولتائیک در مساحتی به اندازه استان تهران نایز کشور به انرژی فسیلی را از بین می برد و این ایده آل است.

وی استفاده از سیستم های فتوولتائیک و انرژی خورشیدی را ذخیره سازی در انرژی های فسیلی دانستو تصریح کرد: با هماهنگی دفتر نهاد ریاست جمهوری که متولی شناسایی و هدایت تکنولوژی به کشور است توانسته ایم سرمایه گذاران این سیستم ها را به سمت همکاری با شرکت های ایرانی هدایت کنیم.

 

تاریخ ثبت : 1393/08/25 11:06