حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>سرپرست گروه ممیزی توانیر:شرکت توزیع نیروی برق استان تهران از شرکت های به بلوغ رسیده صنعت برق است
عنوان خبر :سرپرست گروه ممیزی توانیر:شرکت توزیع نیروی برق استان تهران از شرکت های به بلوغ رسیده صنعت برق است
خلاصه خبر :شرکت توزیع نیروی برق استان تهران یکی از شرکت های به بلوغ رسیده صنعت برق است که در تدوین برنامه های شرکت توانیر از تجارب و هم فکری همکاران این شرکت بهره گیری می شود.
متن خبر :

مهرداد صمدی سرپرست تیم ممیزی با اعلام این مطلب گفت: در برنامه پیش بینی شده برای انجام ممیزی، در دو روز کاری ممیزی کننده ها و ممیزی شونده ها با هم در تعامل خواهند بود و موارد پیش بینی شده مورد بحث و بررسی خواهد گرفت.

وی در ادامه سخنان خود در خصوص اهداف ممیزی گفت: در فرایند ممیزی؛ وارد مبحاث کیفیتی فعالیت ها نخواهیم شد بلکه ممیزی ضوابط انجام خواهد گرفت، به این معنی که مجموعه ضوابط، قوانین، آیین نامه ها، بخشنامه ها و دستورالعمل هایی که از سوی نهادهای بالادستی به شرکت ها ابلاغ می شود، در خصوص نهادینه و اجرایی شدن آنها در شرکت ها ممیزی انجام خواهد شد.

صمدی افزود: همچنین ابتکارها و روش هایی که در شرکت ها برای انجام بهتر و موثرتر انجام می شود، مورد بررسی قرار گرفته و نتایج اثربخش آن الگوبرداری شده و به سایر شرکت های توزیع تعمیم داده می شود.

وی هدف دیگر این ممیزی ها را سنجش میزان اثربخشی آنها در فعالیت های شرکت ها عنوان کرد و گفت: با توجه به میزان اثربخشی، در برنامه ها و تصمیم گیری های آینده برای تدوین یک دستورالعمل یا قانون نکات ضعف یا قوت مورد بررسی دقیق تر قرار خواهد گرفت.

مهندس سیدعلی بربند مدیر عامل شرکت نیز در سخنانی اظهار داشت: در شرکت توزیع برق استان تهران، نگاه مدیریتی، نگاه مدیریت صنعت برق در بخش توزیع است. این نگاه، نگاه یک مدیریت سیستمی است به این معنی که در فرایند انجام کار میزان پیشرفت کار، نسبت به اهداف سنجیده می شود و در صورت وجود ضعف یا مغایرت، روند انجام کار مورد بازبینی قرار می گیرد.

وی افزود: با توجه به اینکه در حال حاضر شرکت های توزیع جزو پیچیده ترین ساختار صنعت برق هستند، بنابراین این شرکت ها نباید از طریق مدیریت سنتی مدیریت شوند و باید همگام و هم جهت با تکنولوژی های روز دنیا حرکت کنند.

مهندس بربند گفت: در حال حاضر بحث های حرکت به سوی تکنولوژی نوین و بهره گیری از انرژی های نو مطرح است که خوشبختانه در حال برنامه ریزی هستیم.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در تکمیل گفته های خود افزود: برای آینده صنعت توزیع باید به چند نکته کلیدی توجه کرد که از جمله آنها می توان به تغییر نگاه مدیران و مجموعه عوامل شرکت های توزیع به نگاه بنگاه داری و اقتصادی اشاره کرد و شرکت های توزیع باید از بدنه سیستم جدا شده و خودکفا شوند.

از سوی دیگر، باید نگاه بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا را در نظر بگیرند و برای خروج از روزمرگی باید نگاه استراتژیک را بر سازمان حاکم کنند که این مهم نگاه سازمان های بزرگ دنیا در صنعت برق است.

تاریخ ثبت : 1393/07/29 11:17