حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>مدیر کل حراست توانیر در مراسم معارفه مديرحراست شرکت توزیع برق استان تهران:
عنوان خبر :مدیر کل حراست توانیر در مراسم معارفه مديرحراست شرکت توزیع برق استان تهران:
خلاصه خبر :مجموعه حراست در پیشبرد فعالیت ها باید همراه وهمگام با مدیریت ارشد سازمان باشند
متن خبر :

مهندس حسین افراز مدیر کل حراست دفتر مرکزی شرکت توانیربا اعلام این مطلب گفت: اقدامات فنی بسیار خوبی در توزیع استان تهران انجام شده است که بسیار ارزشمند و قابل تقدیر است.

وی وظایف حراست هر سازمان را حفظ و پاسداشت سرمایه های انسانی و بیت المال عنوان کرد و گفت: همکاران شاغل در حراست باید ویژگی های خاص مسئولیت پذیری، پاسخ گویی، تعهد و تخصص را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند و تمام تلاش خود را به کار گیرند تا از تخلفات احتمالی در سازمان جلوگیری کنند.

مدیر کل حراست دفتر مرکزی شرکت توانیر افزود: مجموعه حراست باید در پیشبرد فعالیت های سازمان همکاری و همراهی لازم را با مدیریت ارشد و سایر مدیران داشته باشند.

وی تلاش ها و فعالیت های همکاران صنعت برق را توفیق و سعادت الهی عنوان کرد و گفت: همکاران صنعت آب و برق علاوه بر دریافت مزد و پاداش نقدی، پاداش و اجر معنوی را هم از درگاه خداوند متعال کسب می کنند و فعالیت های آنها ارتباط مستقیم با زندگی و رضایت آحاد جامعه دارند که متعاقباً رضایت خداوند متعال را به دنبال دارد.

مهندس افراز در پایان صحبت های خود مشکلات اصلی که شرکت های توزیع با آن روبه رو هستند، سرقت تجهیزات برق است که خوشبختانه در سال های اخیر با همت و تلاش همکاران حراست آمارها کاهش یافته است و مقوله دیگر کاهش تلفات است که باید به عنوان یک موضوع جدی دنبال شود.

مهندس بربند مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان تهران نیز در ادامه این نشست در سخنانی گفت: امروز ساختار صنعت برق به عنوان یک ساختار پیشرفته مطرح است و شرکت توزیع برق استان تهران نیز با ترسیم افق فعالیت های خود، پلکان پشرفت را مرحله به مرحله طی کرده و خوشبختانه امروز جایگاه ارزنده ای در صنعت برق دارد که می توان گفت، همکاران با شوق، ذوق و تعصب انجام وظیفه می کنند. از این رو در ساختار جدید صنعت برق نقش حراست نیز باید تغییر کرده و به سمت تخصصی شدن حرکت کند.

وی ادامه داد: شرکت توزیع برق استان تهران با مطالعه دقیق برنامه های روز صنعت برق در دنیا، تخصص، تلاش و همکاری مجموعه فنی و تخصصی خود را به کار گرفته و زیرساخت ها و شبکه های مخابراتی مناسب را ایجاد کرده و در ادامه نرم افزار ERPرا ایجاد کرد که همه نرم افزارهای فعالیتی شرکت را به هم متصل کرده و از کار پراکنده و جزیره ای جلوگیری می کند و به راحتی می توان از تمام فعالیت ها در مناطق آگاه بود و بهترین برنامه ریزی را انجام داد و در مواقع لزوم، اطلاعات صحیح و به روز را اخذ کرد.

مهندس بربند افزود: با توجه به اینکه فعالیت های شرکت توزیع در صنعت برق به دو بخش فروش و سیمدار مجزا می شود و پیمانکاران وارد مقوله فعالیت در امر برق رسانی می شوند، باید علاوه بر جذب علاقه و تعهد در افراد سرمایه گذار و پیمانکار، باید سیستمی طراحی شود که با کمک همکاران حراست نظارت های لازم بر انجام فعالیت های پیمانکاری انجام شود و به طور قطع نقش حراست اهمیت فزاینده ای پیدا می کند، از این رو باید افراد فنی و متخصصی باشند که خوشبختانه این مهم در ساختار تعیین مدیریت حراست شرکت توزیع برق استان تهران لحاظ شده است.

مهندس دهقان پور، مدیر جدید دفتر حراست و امور محرمانه شرکت نیز در این مراسم ضمن قرائت سوره عصر اظهار داشت: صبر یکی از کلیدواژه هایی است که در کار حراست بسیار کارگشا است و پروردگار در قرآن بارها بندگان خود را دعوت به صبر نموده است و بنده نیز  تمام توان خود را معطوف به سرلوحه قرار دادن این واژه در انجام امور و فعالیت های خود خواهم نمود.

وی با اشاره به مبحث پیشگیری، مهم ترین اولویت برنامه های خود در دفتر حراست را پیگیری این مبحث در همه موضوعات درگیر با دفتر حراست شرکت توزیع نیروی برق استان تهران به ویژه بحث سرقت از تجهیزات شبکه عنوان کرد و به روز نمودن بانک اطلاعاتی کارکنان و شناسایی گلوگاه های فساد را از دیگر وظایف اصلی دفتر حراست دانست.

در پایان مدیر دفتر حراست شرکت توزیع نیروی برق استان تهران گفت: برای رسیدن به اهداف مذکور بی تردید نیازمند پشتیبانی و حمایت مدیر عامل، قائم مقام و یکایک کارکنان خدوم شرکت هستیم.

تاریخ ثبت : 1393/06/08 08:05