حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>تشکیل کمیته طرح جامع شركت توزيع برق استان تهران: با رویکرد نوین به خودگردانی مناطق و نظام برنامه‌ریزی مدیریت شبکه‌های توزیع
عنوان خبر :تشکیل کمیته طرح جامع شركت توزيع برق استان تهران: با رویکرد نوین به خودگردانی مناطق و نظام برنامه‌ریزی مدیریت شبکه‌های توزیع
خلاصه خبر :طرح جامع بعنوان يكي از گامهاي مهم در خصوصي سازي و در نهایت مدیریت طرح های بلند مدت شبکه در هر منطقه است.
متن خبر :

مهندس بابك كاشاني زاده مدير دفتر كنترل برنامه و پروژه اين شركت با اعلام اين مطلب گفت:. با توجه به استراتژی شرکت برای آینده‌نگری و هدف‌گذاری تحقق دورنمای صنعت توزیع، شناسایی برنامه‌های توسعه شبکه در فضای آتی برای شرکتهای توزیع اهمیت ویژه‌ای برخوردار است كه بايد با مديريت طرح هاي كلان شركت رسالت خدمت رساني وتامين برق مطمئن برق مصرف كنندگان را به نحو احسن به انجام رسانيد.

وي افزود: در فضای آتی شرکت های سیم‌دار نقش مالکیت شبکه و بهره‌برداری از این شبکه‌ها را خواهند داشت و عملاً شرکت های سیم‌دار نقش خدمت رسانی به شرکتهای خرده فروش را خواهند داشت. در این شرایط سیم‌دار بایستی اطلاعات کافی و مناسبی برای توسعه و تقویت شبکه داشته باشد تا در فضای خصوصی شده عدم تامین برق ایجاد نشود از اين رو استفاده از طرح جامع در حقیقت تمرینی برای ورود به فضای آتی شبکه‌های توزیع خواهد بود.

مهندس كاشاني زاده ادامه داد: طرح جامع هر منطقه، در واقع نقشه راهي است که در آن وضعیت آینده منطقه با توجه به رشد بار و انرژی بر روی بستر GISمشخص می‌گردد و شامل طرح هاي كلان 20 كيلوولت در حوزه توسعه ، احداث ، اصلاح و بهينه و همچنين پيش بيني احداث پست هاي توزيع و فوق توزيع در سال هاي آينده است كه  ضروري است طرح های اجرايی هر منطقه در راستای آن اجرا شود.

مدير دفتر كنترل برنامه و پروژه  شركت توزيع نيروي برق استان تهران در خصوص اهميت اجراي طرح جامع توزيع گفت: در تمامی جوامع پیشرفته برنامه‌‌ریزی و آینده‌نگری جزو لاینفک هر سازمان و شرکت می‌باشد و شرکت توزيع نيروي برق استان تهران در این بخش پیشرفت چشمگيري داشته ‌است و با ارائه اهداف کلان و برنامه استراتژیک، رویکردهاي آینده شركت و شاخصهای مهم آن را مشخص نموده است  اما خلاء مهم آن عدم وجود یک طرح جامع(plan) و اصطلاحاً نقشه راه است که بتواند بصورت عملیاتی و اجرایی وضعیت آینده هر منطقه را مشخص نماید.

بر این اساس کمیته طرح جامع در شرکت متشکل از اعضای واحدهای مختلف از جمله برنامه‌ریزی، مهندسی، بهره‌برداری و مشترکین تشکیل شد که وظیفه راهبری در این حوزه را بر عهده خواهند داشت.

تاریخ ثبت : 1393/04/10 09:49