حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>مدير منطقه برق فيروزكوه: تعويض حدود 1300 مقره سوزني و بشقابي
عنوان خبر :مدير منطقه برق فيروزكوه: تعويض حدود 1300 مقره سوزني و بشقابي
خلاصه خبر :اين پروژه در غالب يك طرح جهادي 3 روزه و باحضور كليه پرسنل بهره برداري منطقه و يك اكيپ از برق رودهن وباکمک پيمانكارن اجرايي، با صرف حدود 600 میلیون ريال اعتبار، اجرايي شد.
متن خبر :

به گزارش روابط عمومی منطقه برق فیروزکوه  ، مهندس كراتي در حاشيه بازديد از اين طرح جهادي گفت : به منظور كاهش خاموشي هاي ناخواسته خطوط 20 كيلوولت هوايي،نسبت به تعويض مقره هاي سوزني و بشقابي با سال ساخت 98و95 میلادی در طول مسير 15 كيلومتري که بیشتر آنها در نقاط مرتفع و صعب العبور و يا در دره ها و در شرايط سخت و نامساعدآب و هوايي قرار داشت،اقدام گردید.

وي در اين خصوص افزود : اين طرح جهادي كه در غالب پروژه  تعويض مقره سراميكي با سيلكوني طراحي شده بود و براساس طرح هاي پيش بيني شده ، نيازمند اختصاص اعتباري در حدود 600میلیون ريال ، جهت اجراي آن بوده است كه با  اعمال حدود 12 ساعت خاموشي طي 3 روز كاري و با حضور 9 گروه اجرايي در مسير اصلي شبکه دو مداره سازمان مسكن و آتشان  از 63  فيروزكوه با همت و تلاش همكاران، عملياتي شد. جاي دارد از همكاری مديريت منطقه برق رودهن دراعزام اکیپ و اجراي اين پروژه تشكر و قدرداني نمود.

ایشان نیز تصریح کرد : برق فیروزکوه در اقدامی مشابه ، 600 مقره سرامیکی با سیلیکونی را در مسير فیدر نیروگاه با صرف اعتباری بیش از 300 میلیون ریال ، را نیز تعویض نمود. 

مدير منطقه برق فيروزكوه در ادامه از تعمیرات خطوط 20 كيلوولت هوايي بخش ارجمند خبر داد و گفت : اكثر نقاط مسير فيدر دوبلوك از پست 63 فيروزكوه كه تمامي  بخش ارجمند شهرستان فيروزكوه را تأمين برق مي نمايد ، توسط ناحيه برق ارجمند بطور كامل تعمیر و اصلاحات لازم اعمال شده است.

ايشان درا ين باره افزود : ناحيه برق ارجمند با اقداماتي چون تعويض مقره هاي عارضه  دار ، تعويض جمپرهاي سوخته ، اصلاح جمپرها با نصب مانشن ، تعويض سیم اصلي ، شاخه زني ، رگلاژ شبكه و تنظيم فلش سیم، تعويض پايه مقره رأس تيري ، تعويض پايه مقره كوتاه با بلند ، تعويض برقگير ، تعويض كات اوت سرخط  و نصب كات اوت جديد، رفع لاشگي سيم ، آچار كشي يراق آلات ، تعويض و اضافه نمودن كنسول و .... ،سهم عمده اي در كاهش خاموشي هاي گذرا و ماندگار این فیدر داشته و به بطور قابل ملاحظه اي از خاموش هاي اين فيدر كاسته شده است.

مهندس كراتي از اقدامات ديگر در برق ارجمند رفع نقاط خطر از خط 20 كيلوولت هوايي اشاره كرد و گفت : اين ناحيه با شناسايي نقاط خطر بر روي شبكه هاي توزيع و اصلاح آن ، علاوه بر بالا بردن سطح ايمني و حفظ سرمايه جاني افراد نیز تأثیر گذار بود و مي توان این اقدام را نیز از نكات قابل توجه در عملكرد چند ماهه اين ناحيه نام برد. برق ارجمند علاوه به اقدامات فوق  همچنين با ايجاد نقاط مانور جديد و رينگ  شبكه در مسير فيدر دو بلوك ، با توجه به اينكه اين ناحيه جزء  پر بارش ترين و صعب العبور ،محدوده فيروزكوه است، توانست نام خود را به عنوان كم عارضه ترين فيدر منطقه با داشتن كمترين خاموشي برجسته نمايد.  

تاریخ ثبت : 1393/01/20 14:07