حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>همزمان با روز مهندسی:مرکز مهندسی و طراحی شهدا شرکت توزیع برق نواحی استان تهران راه اندازی شد
عنوان خبر :همزمان با روز مهندسی:مرکز مهندسی و طراحی شهدا شرکت توزیع برق نواحی استان تهران راه اندازی شد
خلاصه خبر :امروز شاهد این هستیم که با تلاش همکاران دفتر مهندسی شرکت توزیع نیروی برق نواحی استان تهران، فعالیت های طراحی توزیع به صورت مهندسی انجام می شود در سالروز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندسی مرکز مهندسی و طراحی شهدا راه اندازی شد.
متن خبر :

مهندس بربند مدیر عامل شرکت در سخنانی گفت: از دیرباز نگاه ها به فعالیت های شرکت توزیع نگاه کارگری و استادکاری بود و طرح ها توسط تکنسین ها تهیه می شد و در واقع می توان گفت نگاه مهندسی وجود نداشت و همیشه کارها توسط افرادی با تجارب و اطلاعات کم انجام می شد که در طراحی ها دیدگاه فنی و الکتریکی نداشتند، بلکه نگاه فیزیکی داشتنه اند که این روند تا سال های 84-83 ادامه داشت.

وی افزود: از آن زمان تاکنون با ورود سیستم ها و برنامه های کامپیوتری نگاه مهندسی بر فعالیت های توزیع حاکم شد. از این رو لازم شد برای تقویت و بهبود این روند، تجهیزات، فضای مناسب، خارج کردن واحدهای طراحی از مسایل اقتصادی و تجاری مدنظر قرار بگیرد که در شرکت توزیع برق نواحی استان تهران، این مهم به خوبی مدنظر قرار گرفت و بعد از استقلال شرکت های توزیع در شرکت توزیع نیروی برق نواحی استان تهران ایجاد یک زیرساخت مهندسی در برنامه ها لحاظ که ساختار فعلی طراحی شد که در حال حاضر به مرحله ای رسیده ایم که قدم اول در راستای کسب موفقیت های بعدی برداشته شده است و تلاش و کوشش قابل ستایش همکاران دفتر مهندسی، باعث شده است که فعالیت های توزیع به صورت مهندسی انجام گیرد.

مدیر عامل شرکت ادامه داد: برای دستیابی به اهداف پیش رو لازم است شاخص ها تهیه و با شاخص های روز دنیا مقایسه شود و امیدواریم که حرکت به سوی شاخص های جهانی را سرلوحه گام های بعدی خود قرار گیرد.

وی ادامه داد: در طراحی هایی که انجام می شود می بایست با نگاه مهندسی اثرات آن نیز بر روی شبکه اصلی مورد مطالعه قرار گیرد. در واقع می توان گفت: اصلی ترین کار که ایجاد یک ساختار است، امروز در واحد مهندسی برق نواحی به همت همکاران انجام شده است و با توجه به اینکه در سال 2030 برق براساس کیفیت قیمت گذاری می شود، از هم اکنون باید حرکت به سوی بالا بردن کیفیت برق را در فعالیت های خود آغاز کنید و به زودی شما به مجموعه ای هم طراز با دنیا تبدیل خواهید شد.

مهندس بربند افزود: یکی از بحث های مهم و بسیار مطرح در حال حاضر بحث بهره گیری از انرژی خورشیدی است که واحد مهندسی باید اطلاعات و دانش این موضوع را کسب کرده و مطالعات لازم را در این زمینه انجام داده و صاحب نظر شود.

مهندس اردکانی مدیر امور مهندسی و طراحی نیز در سخنانی به شرح فعالیت ها و دستاوردهای حوزه مهندسی و طراحی شرکت از ابتدای تاسیس شرکت تا پایان سال 92 را ارایه کرد و گفت: اگر بتوان ادعا کرد که برترین سطح مهندسی کشور را داشته ایم ولی می توانیم بگوییم بالاترین رشد مستمر را در عرصه مهندسی توزیع در پنج سال گذشته را داشته ایم.

قرائت سند چشم انداز امور مهندسی توسط مهندس اردکانی از دیگر برنامه های این نشست بود که سند یاد شده را در راستای سند چشم انداز فعالیت های شرکت بوده و آن را دنبال می کند.

تاریخ ثبت : 1392/12/06 10:22