حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>ازسوی دفتر حراست همایش بصیرت و دشمن شناسی برگزار شد
عنوان خبر :ازسوی دفتر حراست همایش بصیرت و دشمن شناسی برگزار شد
خلاصه خبر :همایش بصیرت و دشمن شناسی از سلسله دوره¬های آگاه سازی مدیران، از سوی دفتر حراست شرکت توزیع نیروی برق نواحی استان تهران برگزار شد.
متن خبر :

در این همایش یکروزه که مدیر عامل، قائم مقام، معاونین و کلیه مدیران ستادی و مناطق شرکت توزیع نیروی برق نواحی استان تهران حضور داشتند، حجت الاسلام عابدین زاده از اساتید سازمان حراست کل کشور در یک فضای تعاملی همراه با پرسش و پاسخ،به تشریح و تبیین مفهوم بصیرت و راهکارهای عملیاتی نمودن آن در سطح جامعه و همچنین چگونگی شناخت دشمنان پنهان و آشکار پرداخت.

حجت الاسلام عابدین زاده در تشریح واژه بصیرت اظهار داشت: بصیرت یک عنوان اصیل دینی است؛ بصیرت از سنخ معرفت است ولی تفاوت آن با واژه معرفت  که وجه ممتاز آن نیز هست در شکل کاربردی آن است به عبارت دیگر بصیرت به خروجی  معرفت گفته می شود که جنبه کاربردی و عملیاتی دارد.

ایشان با اشاره به استفاده بیشتر از این واژه پس از فتنه سال88 افزود: ویژگی این موضوع که از مصادیق جنگ نرم دشمن بود پوشیدگی است و در پوشیدگی  معرفت به تنهایی پاسخگو نیست بلکه معرفتی جوابگوست که با سلسله عواملی به بصیرت منتهی شود.

استاد عابدین زاده با تأکید بر این نکته که لزوماً هر معرفتی به بصیرت منتهی نمی شود، افزود: بی تردید عمل به هنگام و خروجی در لحظه  سبب تبدیل معرفت به بصیرت می شود؛  وی با اشاره به واقعه کربلا و عدم پشتیبانی کوفیان از حضرت امام حسین(ع)، زمان شناسی، جریان شناسی، عدم وابستگی، عدم دلبستگی، عمل مؤمنانه، عدم غفلت و آمادگی را از مهمترین عوامل تبدیل معرفت به بصیرت برشمرد و گفت: بهترین و مطمئن ترین راه در مسیر دستیابی به بصیرت برای عامه مردم پیروی از ولایت فقیه است.

حجت الاسلام عابدین زاده در بخش دیگری از سخنان خود با تقسیم بندی استعمار به سه نوع کهن، نوین و فرانوین، به تشریح هریک از انواع سه گانه استعمار پرداخته و در تعریف استعمار فرانوین بیان داشت: در استعمار فرانوین، مردمی که تحت استعمار قرار گرفته اند تفکرات کشور مهاجم را پذیرفته و امور کشور خود را در راستای  تفکرات بیگانگان به پیش می برند و برخلاف استعمار کهن دیگر نیازی به حضور فیزیکی مهاجمین در کشور تحت استعمار نیست و همچون استعمار نوین نیز به دست نشانده در کشور استعمار زده احساس نمی شود.

وی تصریح کرد: ویژگی مهم خط نفاق غیرعلنی بودن آن است و همگان باید راهکارهای مقابله با آن را فراگیرند و مهمترین راهکار برای مبارزه با خط نفاق در دوره جنگ نرم برخورد با تفکرات به جای برخورد با افراد است.

وی با اشاره به آیه 88 سوره نسا افزود: نباید با منافقین به گونه ای برخورد نماییم که جامعه دچار دو دستگی شود و اگر قصد داریم جامعه به سمت اعتدال پیش رود باید از دامن زدن به اختلاف نظرهای سیاسی پرهیز نماییم و اصولاً در جامعه اسلامی تقابل داخلی جایز نیست و باید تقابل در مقابل دشمن خارجی باشد.

تاریخ ثبت : 1392/10/01 13:36