حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>در نشست مشترک مدیران برق کره و شرکت توزیع نیروی برق نواحی
عنوان خبر :در نشست مشترک مدیران برق کره و شرکت توزیع نیروی برق نواحی
خلاصه خبر :در راستای توسعه همکاری های ایران و کره در زمینه کاهش گازهای گلخانه ای در بخش های انتقال و توزیع برق ایران، مدیران و کارشناسان شرکت کره ای کپکو نشست مشترکی با مدیران و کارشناسان شرکت توانیر وشرکت توزیع برق نواحی استان تهران داشتند
متن خبر :

مهندس پایک مدیر توسعه بازار شرکت کپکو در گفت و گویی اظهار داشت: شرکت مدیریت انرژی کره (KEMCO)با پشتیبانی مالی امکان اجرای پروژه هایی را برای کاهش گازهای گلخانه ای در کشورهای در حال توسعه ایجاد می کند.

وی افزود: یکی از این پروژه ها، بررسی امکان کاهش انتشار گاز هگزا فلورید گوگرد ( SF6) در بخش های انتقال و توزیع برق ایران و همچنین کاهش تلفات در بخش های انتقال و توزیع است که این کاهش منجر به کاهش تولید در نیروگاه ها و در نتیجه کاهش انتشار گاز CO2می شود.

در واقع می توان گفت: در این پروژه تیم کره ای امکان سنجی کاهش انتشار گاز هگزا فلورید گوگرد( SF6) در صنعت برق ایران و کاهش تلفات در بخش انتقال و توزیع رابط کمک مالی KEMCOبه صورت رایگان برای ایران انجام می دهد.

مهندس پایک ادامه داد: این پروژه می تواند آغازی برای انجام همکاری های بیشتر، بین صنعت برق کره و ایران باشد.

وی با عنوان این مطلب که سیستم های مستقر در شرکت توزیع برق نواحی استان تهران بسیار پیشرفته و مطابق با تکنولوژی روز دنیاست، ابراز امیداواری کرد که شاهد توسعه همکاری ها در زمینه هایی مانند شبکه هوشمند، انرژی های سبز، تحقیق و توسعه، کاهش تلفات و کاهش گازهای گلخانه ای را داشته باشیم.

مهندس بیات معاون بهره برداری شرکت نیز گفت: به منظور آشنایی کارشناسان کره ای با شبکه های برق ایران، شرکت توزیع نیروی برق نواحی اقدام به نمایش فیلم و فایلی که حاوی عملکرد شرکت در بخش های اتوماسیون، مخابرات و GIS، تعمیرات و نگهداری شبکه، 121، ساختار خدمات فنی و ... نمود و در پایان  بحث و تبادل نظر در خصوص نکات فنی بین کارشناسان معاونت بهره برداری با مدیران شرکت کپکو انجام پذیرفت.

وي اظهار داشت:اميدواريم: مباحث فنی بیشتری بین کارشناسان دو شرکت (کپکو و توانیر) و نیز شرکت های توزیع برق نواحی استان تهران صورت پذيرد تا بتوان برای بخشی از چالش های فنی راه حل مناسبی پیدا کرد.

تاریخ ثبت : 1392/07/30 13:32