حمایت از کالای ایرانی

صفحه اصلی>>اخبار>>برگزاری مرحله استانی دوازدهمین جشنواره مسابقات قرآنی فرزندان کارکنان وزارت نیرو،
عنوان خبر :برگزاری مرحله استانی دوازدهمین جشنواره مسابقات قرآنی فرزندان کارکنان وزارت نیرو،
خلاصه خبر :مرحله استانی دوازدهمین جشنواره مسابقات قرآنی فرزندان کارکنان وزارت نیرو، ویژه صنعت آب و برق استان تهران، در سه مقطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان، 23 مردادماه در مرکز همایش های مجموعه برق شهدا برگزار شد.
متن خبر :

در آغاز این مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا.. مجید، حجت الاسلام والمسلمین احمد شیخی، مسئول امور فرهنگی و دینی شرکت توانیر، ضمن خوشامدگویی به حاضران و قدردانی از زحمات کلیه خادمین قرآن کریم به سبب  برگزاری هرچه با شکوهتر این مراسم، یکی از بزرگترین افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی را توجه ویژه به فرهنگ و معارف قرآنی دانست و گفت: به برکت این نظام مقدس و خون مطهر شهدا هم اکنون در سراسر کشور فضایی قرآنی حاکم است.

ایشان هدف از برگزاری هر ساله جشنواره قرآنی در سطح وزارت نیرو را شناسایی استعدادهای قرآنی فرزندان کارکنان این وزارتخانه و تلاش در جهت رشد و باروری این استعدادها عنوان کرد و افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده اند، امیدواریم در این کشور بیش از 10 میلیون نفر حافظ و قاری تراز اول قرآن کریم داشته باشیم و برگزاری منظم مسابقات قرآن کریم در وزارت نیرو در راستای نیل به این هدف است.

در ادامه مسئول امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو با اشاره آیات قرآنی افزود: بنابر نصح صریح کلام ا... مجید، این کتاب آسمانی برای کسانی که به آن ایمان دارند، شفا است و خداوند قرآن را در سینه های افرادی که با این کتاب مقدس مأنوس هستند قرار خواهد داد و انس با قرآن در رفتار، کردار و ادبشان تاثیرگذار است.

یادآوری می شود دوازدهمین جشنواره مسابقات قرآن کریم در چهار رشته «قرائت و اذان»، «حفظ»، «مفاهیم» و «احکام» برگزار می شود و برگزیدگان مرحله استانی در روزهای 13 تا 15 شهریورماه سالجاری به منظور رقابت در مرحله کشوری به شهرستان اردبیل اعزام خواهند شد.

تاریخ ثبت : 1392/05/27 00:00