تنظیمات

انتخاب سایز نوشته ها:

انتخاب رنگ:

انتخاب رنگ پس زمینه :

تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها

پرچم
صفحه اصلی>>معرفی شرکت

معرفی شرکت توزیع برق استان تهران

این شرکت در راستای قانون استقلال شرکت های توزیع نیروی برق استان های کشور در تاریخ 15/8/86 با اهداف زیر تشکیل گردید:

 تمرکز زدایی و نزدیک کردن مراکز تصمیم گیری به واحدهای اجرایی، اعمال کنترل و نظارت بیشتر بر مناطق برق، مشارکت مجموعه کارکنان درتصمیم گیری های شرکت با واگذاری مسئولیت و مسئولیت خواهی ازایشان به منظور افزایش انگیزه ها و شکوفایی خلاقیت و نوآوری درسطح حوزه تحت مدیریت شرکت وهمچنین کم کردن بوروکراسی درجهت تسهیل، تسریع و بهبود کیفی و کمی ارایه خدمات گسترده و هرچه شایسته تر به مردم سربلند منطقه در قالب سیاست های کلی وزارت نیرو .

 شرکت توزیع نیروی برق استان تهران در محدوده ای به وسعت 15000 کیلومتر مربع واقع و بالغ بر 32 شهر و 22 منطقه برق را تحت پوشش داشته و حوزه تحت مدیریت آن از نظر جغرافیایی به شرح ذیل می باشد:

شمال:از شمال به مرز جغرافیایی استان مازندران منتهی شده است و شامل محدوده های: فیروزکوه،ارجمند، زرین دشت، دماوند،آبسرد، کیلان، رودهن،پردیس،لواسانات،میگون و رودبار قصران است.

شرق وجنوب شرقی: حوزه مدیریت شرکت توزیع نیروی برق استان تهران از شرق و جنوب شرقی با پوشش مناطق: خاوران، پاکدشت، شریف آباد،قرچک، پیشوا و جوادآباد به استان سمنان متصل می گردد.

جنوب:استان قم همسایه جنوبی شرکت است ومناطق تحت پوشش دراین قسمت عبارتند از: ورامین، ری،کهریزک، باقرشهر و حسن آباد می باشد.

غرب :استان البرز همسایه غربی شرکت است ومناطق تحت پوشش دراین قسمت عبارتند از :شهرقدس، اندیشه ، شهریار، ملارد..

 

جنوب غربی:دامنه حوزه جغرافیایی تحت مدیریت شرکت، از جنوب غربی به استان البرز و قسمتی از استان مرکزی محدود می شود که شامل مناطق: رباط کریم، اسلامشهر،گلستان،بوستان،واوان و چهاردانگه در استان تهران می گردد

.

نقشه محدوده جغرافیایی تحت پوشش شرکت توزیع برق استان تهران

 

تعداد کل مشترکین در حدود 2 میلیون و 136 هزار مشترک بوده که از این تعداد 1300 مشترک ولتاژ اولیه (بالای یک مگاوات) هستند.

تعداد مشترکین خانگی در حدود یک میلیون و 250 هزار (حدود 50 درصد)، تجاری 275 هزار، کشاورزی 11 هزار و صنعتی 600 هزار مشترک می باشد. تعداد فیدرها 662 و طول شبکه 15 هزار و 500 کیلومتر است.

برخی از ویژگیهای فرهنگی و اجتماعی استان تهران عبارتند از تنوع قومیت و مهاجرپذیری، سکونت اقشار کم درآمد تا پردرآمد، وجود تنوع فرهنگی و اجتماعی، حساسیت های بیش از حدی را برای ارائه خدمات در امر برق رسانی ایجاد کرده است.

قرارگرفتن مراکز مهم سیاسی همچون مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره)، مهاجرپذیربودن برخی از شهرها و وجود مشترکین کم درآمد و قشر آسیب پذیر، صعب العبور بودن برخی مناطق از جمله فیروزکوه و لواسانات همچنین قرار گرفتن مسکن مهر پرند (پایتخت مسکن مهر ایران) و وجود 25 شهرک صنعتی مهم همچون شمس آباد، عباس آباد، علی آباد و ... تلاش مضاعف همکاران شرکت توزیع نیروی برق استان تهران را می طلبد.

مدیریت شرکت بر این باور است که بایستی با رهبری هوشمندانه و با تکیه بر منابع انسانی متعهد و متخصص و توانمند به عنوان باارزش ترین منابع سازمان، از فرصت های تکنولوژیک، اقتصادی، اجتماعی و ... در جهت افزایش بهره وری اقدام نموده و مشارکت بخش خصوصی را توسعه دهد تا شایستگی حضور در بازارهای رقابتی آینده را داشته باشد.