تنظیمات

انتخاب سایز نوشته ها:

انتخاب رنگ:

انتخاب رنگ پس زمینه :

حمایت از کالای ایرانی

اولين همايش ارتباط  صنعت و برق

  دومين  همايش  ارتباط  صنعت و برق

سومين همايش  ارتباط  صنعت و برق

   چهارمين  همايش ارتباط  صنعت و برق

                 پنجمین   همایش ارتباط صنعت و برق                                                                          

1- پاورپوینت معرفی طرح تعطیلات و تعمیرات صنایع

به منظور فراهم شدن زمينه مديريت مصرف برق و رفع مشكلات ناشي از قطع برق واحدهاي صنعتي وزراي صنايع و نيرو در سال 1389 تفاهم نامه‌ای را به امضا رساندند كه طبق مفاد آن واحدهاي صنعتي مشمول (واحدهای صنعتی با قدرت 200 کیلووات و بالاتر) در دوره زماني يكم خرداد الي يكم شهريور با انجام هر يك از سه بند ذيل، مي‌توانند از مكانيزم‌هاي تشويقي وزارت نيرو بهره‌مند گردند:

1- جابجایی تعطیلات هفتگی از روز جمعه به یکی از روزهای میانی هفته از شنبه تا چهارشنبه. (در صورت وجود لوازم اندازه گیری مناسب)
2- جابجایی شیفت دوم به شیفت شب در دوره همکاری بمدت حداقل 5 روز مستمر (در صورت وجود لوازم   اندازه گیری مناسب)
3- انجام تعمیرات و تعطیلات تابستانی و کاهش حداقل 10 درصد از دیماند مصرفی بمدت حداقل 5 روز

دانلود فایل


 

 

2- مقاله ارائه الگوریتم نوین

عنوان :

معرفي الگويي نوين در مديريت مصرف صنايع بر اساس ديماند مصرفي با تحليل اقتصادي آن پس از هدفمند سازي يارانه ها

حسن شاكري ، محمدمحمدي نيا      شركت توزيع برق نواحي استان تهران

مريم برزوئي                                 دانشگاه تهران

چكيده:

با هدفمندسازي يارانه ها و افزايش سهم بهاي انرژي الكتريكي در هزينه هاي دوره اي، انگيزة اقتصادي مشتركين در كاهش و بهينه سازي مصرف برق بالا رفته است. با اصلاح الگوي بار و تغيير در مدل مصرف انرژي و كاهش بار در پيك از هزينه هاي تحميلي كاسته ميشود. در ميان مشتركين، بخش صنعتي بدليل پتانسيل بالاتر در جهت اعمال روشهاي بهينه سازي مصرف مورد توجه قرار گرفته اند. بسياري از پروژه هاي مديريت مصرف كه تا كنون تحت عنوان مميزي انرژي در صنعت طرح گرديده، اغلب منجر به ارائه روشهايي شده كه عملياتي شدن آنها با وجود كاهش مصرف انرژي بدليل هزينه بر بودن و نياز به انجام تغيير در تكنولوژي و تجهيزات با استقبال كمتري ازسمت صنايع مواجه شده است. اين مقاله راهكارهاي كاربردي و كم هزينه اي جهت اصلاح الگوي مصرف در صنعت ارائه ميدهد و به تحليل اقتصادي انتخاب گزينه مناسب ، جابجايي بار پس از هدفمند سازي يارانه ها مي پردازد. بدين منظور طرح عملياتي و كاربردي در جهت بهينه سازي مصرف با تقسيم بندي بار نسبت به تعرفه هاي مختلف ارائه و ميزان كاهش هزينه پس از اجراي طرح مورد بررسي قرار دادهاست.

دانلود فایل


 

3- پاور پوینت اشنایی با تعرفه وآیین نامه های مرتبط صنایع

برخورداری از نرخ برق مصارف تولید (صنعت ومعدن)منوط به ارائه یکی از مدارک زیر از وزارتخانه های صنعت،معدن وتجارت ،جهاد کشاورزی ، واحدهای تابعه آنها ویا اتحادیه اصناف می باشد.

دانلود فایل


 

 

4- پاور پوینت ارائه مقاله بهینه سازی مصرف در صنایع

عنوان مقاله :
 معرفی الگویی نوین در مدیریت مصرف  صنایع بر اساس دیماند مصرفی با تحليل اقتصادي آن پس از هدفمند سازي يارانه‌ها

واژه مديريت سمت مصرف و يا DSMبه گستره اي از فعاليت ها اطلاق ميگردد كه از ناحيه صنعت برق و يا دولت به منظور تغيير ميزان و يا زمان مصرف برق مشتركين در جهت منافع مشترك جامعه ، مصرف كنندگان برق و صنعت برق طراحي شده است  (اصلاح رويكرد  برد – برد  به  برد- برد - برد ) است.

دانلود فایل